Kuuülevaade: veebruar tõi kinnisvaraturule elavnemismärke

Möödunud kuul tehti Tallinnas 871 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 73 miljonit eurot, mida on aastataguse ajaga võrreldes ligi veerandi võrra rohkem, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet. 

Kui jaanuaris tehti Tallinnas 736 ostu-müügitehingut, siis veebruaris 871. Tehingute kogumaksumus tõusis viimase kuu jooksul 6,5 protsenti, mis on aastataguse ajaga võrreldes 24,7 protsendi võrra kõrgem.

Aasta viimasele ja esimesele kuule tüüpiline madalseis kinnisvaraturul on 1Partneri Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul läbi saamas ning tõenäoliselt elavdas turgu ka elektrihinna tõus, mis pani inimesi ökonoomsemaid elupindu otsima. “Selle aasta märksõnaks uue elupinna soetamisel on kindlasti eluasemekulud ja võimalused uuteks energiasäästlikeks lahendusteks,” märkis Vahter.

Tallinna korterite pinnaühiku maksumus püsis endiselt üle 1000 euro ruutmeetri kohta, jäädes veebruaris tasemele 1173 eur/m2. Võrreldes jaanuariga oli keskmine pinnaühikumaksumus 10,7 protsenti kõrgem (1060 eur/m2). Kõige kallim korter müüdi eelmisel kuul Tallinnas hinnaga 338 500 eurot ja kõige odavam hinnaga 3484 eurot.

Hoonestatud elamumaa kinnistuid müüdi veebruaris Tallinnas 26, mida on ühe võrra enam kui eelmisel kuul. Kõige kallim eluhoonega hoonestatud kinnistu võõrandati hinnaga 520 000 eurot ja odavaim hinnaga 25 000 eurot. Hoonestamata elamumaa kinnistuid müüdi veebruaris Tallinnas kümme, mida on kahe võrra enam kui jaanuaris. Kalleim krunt võõrandati hinnaga 540 000 eurot ja odavaim hinnaga 11 400 eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!