KV.EE: Eesti kalleimad majad asuvad Rae vallas

Kinnisvaraportaal KV.EEEesti kalleima müügihinnaga majad ei asu Tallinnas, vaid hoopis Rae vallas, kus 137 müügis oleva maja eest küsitakse keskmiselt 1605 eurot ruutmeetri kohta.

Samal ajal on Tallinnas müügis oleva maja ruutmeetri hind keskmiselt 1562 eurot ja Harjumaal 1377 eurot, näitavad kinnisvaraportaali KV.EE märtsikuised andmed.

„Majade müügihind teeb hoogsat tõusu“, kinnitab Tarvo Teslon, KV.EE portaalijuht: „Harjumaa majade müügikuulutuste keskmine hinnapakkumine on aastaga tõusnud 7 protsenti ja Tallinnas 9 protsenti. Inimest ostujõud püsib täna veel kannul, ent kui kõrge ehitushinna ja elamispindade suur pakkumine ostjate innukust vaigistama peaks, võime näha müüjate hinnaoptimismi vaibumist.“

Eelmisel kuul, märtsis 2018 otsis portaali KV.EE kaudu ostjat 1623 maja Harjumaal. Neist üle poole ehk 702 maja asusid Tallinnas. Kui Harjumaa majade müügipakkumiste arv on vähenenud aastaga 17%, siis Tallinnas on uut omanikku otsivate majade arv vähenenud 10 protsenti.

Kõige odavamalt saab maja osta Paldiskis, kus tagasihoidliku 15 maja müügipakkumise keskmine hind on 393 eurot ruutmeetri kohta, mis tähendab, et eelmise aastaga võrreldes on hind tõusnud 9 protsenti.

KV.EE on Eesti esimene ja suurim kinnisvaraportaal, mida külastab igas kuus 700 tuhat huvilist. Portaalis on iga päev üleval üle 32 000 müügi- ja üürikuulutust ja selle maaklerkeskkonda kasutab üle 600 kinnisvarafirma ja 1600 maakleri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!