KV.EE: Eesti suurim kinnisvaramess toob kokku rekordarvu arendusprojekte

Kinnisvaraportaal KV.EEEesti suurim kinnisvaramess KV.EE Kinnisvararalli toimub sel aastal 16. septembril ja toob kokku rekordarvu arendusprojekte. Päeva jooksul saab tutvuda ligi 30 uusarendusega Tallinnas, Harjumaal ja esmakordselt Pärnus.

KV.ee juht Tarvo Tesloni sõnul võeti avatud uste päeva korraldamine ette, sest huvi uusarenduste vastu on plahvatuslikult tõusnud.

“Uute korterite müügitempo on tugev. Selliste korterite osakaal kõikidest tehingutest on 30 protsenti turust, mis tähendab, et igakuiselt leiab ostja 230-250 uut korterit,” selgitas Teslon uusarenduste turu tendentse ja lisas, et “koduostjate kõrval on märgata ka üüriinvestorite huvi tõusu, kellele liigub hinnanguliselt 10-15 protsenti kõigist uutest korteritest. Selliseid investorid otsivad turult eelkõige ühetoalisi, aga ka väiksemaid kahetoalisi kortereid.”

Tesloni sõnul pole suure huvi tõttu uute korterite hinna langust näha, seetõttu tasuks turult otsida avatud silmadega soodsaid eripakkumisi: “Uute korterite hinnad on viimase aasta jooksul olnud väikses, kuid siiski stabiilses tõusus. Aasta jooksul on uute korterite hinnad kerkinud 2-4%. Olukorras, kus pakkumiste arv müügitempo suhtes on pigem madal ja ostujõud tugev, võib pigem prognoosida hinnatõusu jätkumist endisel määral. Aeg-ajalt on turul siiski ka huvitavaid eripakkumisi, millel tuleks silm peal hoida.”

Avatud uste päevad üllatavad eripakkumistega

Kui tavaliselt peab erinevate korteritega tutvumiseks varuma päevi ja leppima ajad maakleritega eraldi kokku, siis kinnisvararallil on võimalik uudistada ühe päevaga mitmeid huvipakkuvaid uusarendusi. Võrreldes möödunud aastaga saab sel aastal lisaks korteritele ja ridaelamuboksidele visata pilgu peale ka majadele, kruntidele ning arendusprojektidele Pärnu linnas.

Kuigi korterite hinnad on tõusutrendis, siis võib uusarenduste avatud uste päevadelt leida häid eripakkumisi. “Kohapeal saab oma küsimustele vastuseid otse arenduste esindajatelt, mõnes arenduses on kohal ka pangatöötajad, kes nõustavad laenuküsimustes. Sel korral on ühes suuremas arenduses küsimustele vastamas lausa arendusfirma omanik isiklikult. Kliendipäevade kontekstis on selline asi pigem haruldane, samas tõstab kindlasti taoline personaalne lähenemine arenduse usaldusväärsust,” sõnas KV.EE portaali juht Tarvo Teslon.

Tänaseks on oma arendustega väljas järgmised arendajad ja edasimüüjad: Metro Capital, Endover, Bonava, Trigon Capital, GO Kinnisvara, ProKapital, ALG Liisingu AS, Larsen Kinnisvara, Koidu Ehitus, Sinilille Kodu, LVM Kinnisvara, Kinnisvaraekspert.

Kampaanialehel www.kv.ee/kinnisvararalli on kaardil võimalik valida omale sobiv rallitrajektoor ning arenduste juurest leiab ka nupu “sõida kohale” objektile kohale juhatab.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC