KV.EE Indeks: Elamispindade pakkumise vähenemine on peatumas

Elamispindade pakkumishindade muutust näitav KV.EE Indeks on kerkinud aprilli keskpaigaks 116,5 punktile. Aastatagusega võrreldes on indeks kasvanud 5%, kuu aja taguse ajaga võrreldes aga 1% võrra.

KV.EE Indeksi kerkimise taga on suurenenud nõudlus. Ostjaid on rohkem nii vanemate, aga eriti just uuemate korterite turul. Suurem ostjate hulk on tekitanud olukordi, kus tehinguni jõudmiseks tuleb konkureerivad ostuhuvilised hinna osas üle pakkuda. Emotsionaalsed enampakkumised ei ole siiski tavapärased. Tegemist on pigem värvikate üksikjuhtumitega, mis saavad ebaproportsionaalselt palju tähelepanu.

Ostuhuvi siiski on suur ja aktiivne tehingute tegemine on vähendanud elamispindade müügipakkumiste hulka. KV.EE pakkumiste arvu indeks on vähenenud 48,1 punktile. Portaalis KV.EE on aastatagusest ligi veerandi võrra vähem elamispindade müügipakkumisi.

Seejuures väärib tähelepanu, et pakkumiste arvu vähenemine on pidurdunud. Aprilli keskpaigas on portaalis KV.EE elamispindade müügipakkumiste arv sama suur kui kuu varasemalt.

Vähenenud pakkumiste arv ja ostjate kerkinud ostuhuvi ongi tegurid, mis on nii elamispindade tehinguhinnad kui pakkumishinnad tõusule suunanud. Arvestades kinnisvaraturu aeglast reageerimist on lähikvartalite jooksul hinnatõus üsna tõenäoliselt mõnevõrra kiirenemas. Pakkumiste lisandumisel ehk pakkumisepoolse konkurentsi suurenemisel võiks hinnatõus hoo maha võtta.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC