KV.EE Indeks: kinnisvara väärtus jätkab kallinemist

Kinnisvaraportaal KV.EEElamispindade pakkumishindade liikumisi peegeldav KV.EE indeks näitab 97,5 punti. Aastataguse ajaga võrreldes on indeks kerkinud 8%, poole aasta tagusest ajast oleme 2,7% kõrgemal.

KV.EE hinnaindeksi liikumiste peamine mootor on Tallinn ja Harjumaa, kus asub ligikaudu 2/3 elamispindade pakkumistest. Tallinna-Harju kinnisvaraturu tehingute arv on kõrge, lisaks on kõrge pakkumiste, mh kallimat sorti uusarenduste pakkumiste hulk. Uusarendusi voogab pakkumisse peale igas Tallinna linnaosas ja pea igas vallas.

Nii suureneb kallima hinnaga pakkumiste hulk portaalis KV.EE, kusjuures see ei pruugi sugugi tähendada, et sarnase vara eest tahaks kinnisvaramüüja saada kõrgemat (või oluliselt kõrgemat) hinda kui näiteks aasta tagasi.

Seega on hoolimata KV.EE indeksi 8-protsendilisest aastasest hüppest väärtus (ehk lihtsustatuna öeldes samaväärse vara potentsiaalne tehinguhind) aastatagusega kerkinud, kuid siiski vähemal määral. Hinnanguline vara väärtuse aastane kallinemine Tallinna korteritel on olnud 4-5%. See hinnang põhineb samaväärsete korteritega tehtavate tehingute võrdlemisel.

eelkõige Tallinnas ja selle ümbruses on aktiivne ehk tehingute arv on kõrge. hinnaliikumised on aga seotud tehingute arvu dünaamikaga. Nii võib öelda, et ainuüksi fakt, et ostjad on turul ehk teevad tehinguid lubab meil aasta-paar ettepoole vaadates oodata jätkuvat kinnisvara väärtuse kallinemist. Kinnisvara pakkumise suure hulga tõttu aga ei saa kinnisvara kallinemine olla liiga äkiline ja see võiks jääda jätkuvalt 4-6% lähistele.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

180822 KV.EE indeks

 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC