KV.EE indeks lõi viie aasta rekordi

Kinnisvaraportaal KV.EEElamispindade pakkumishindade muutust kajastav KV.EE Indeks on kerkinud 83,0 punkti tasemele, mis on viimase viie aasta kõrgeim näitaja. Aastaga kerkis KV.EE indeks 7,6%.

Hinnaindeksi tõusu taga on jätkuvalt uute keskmisest kallima hinnaga korterite müüki lisandumine. Keskmist hinda tõstab nii asjaolu, et uute korterite pakkumine suureneb kui fakt, et uusi kortereid lisatakse portaali KV.EE aktiivsemalt.

Kui väiksema konkurentsiga aastatagusel ajal pani arendaja portaali kuulutusena üles vaid tüüpkorterid, siis täna sisestatakse kuulutusena juba kõik arendusprojekti korterid, et leida suuremat võimalike ostuhuviliste tähelepanu. Suurem kuulutuste hulk tõstab KV.EE indeksi väärtust kiiremini.

Seega on tegemist nö struktuurse kinnisvara hinnatõusuga. Vaatamata tehinguhindade või KV.EE indeksi kerkimisele võime öelda, et kinnisvara väärtus on püsinud 4-5 kvartalit paigal. See tähendab, et täna küsitakse portaalis KV.EE samaväärse korteri eest enam-vähem sama hinda, mis aasta tagasi.

Arvestades tõsiasja, et uute korterite finantseerimisele on pangad piirangu peale pannud ja Euroopa rahatrükk tekitab inflatsiooniohtu, võib prognoosida mõningat survet elamispindade hinna tõusuks. Kui pakkumine väheneb ja kontodel tegevuseta seisev raha otsib turvalist paigutamise võimalust võib kinnisvarasse investeerimine tunduda soodsa võimalusena. Lisaks on keskmine palk kerkimas ja tööpuudus madalal 5,2% tasemel, mis on samuti nõudlust aktiveerivad tegurid.

Nii võime öelda, et meil on mitmeid tegureid, mis võivad kergitada nii elamispindade hindu, väärtust, kui KV.EE indeksi väärtust. Küll tuleb arvestada, et Euroopa majandusest ja poliitilisest olukorrast tuleneb hulk riske, mis hinnatõusu tagasi hoiavad.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE-indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

13 − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus