KV.EE: Kas korterite üüriturul on ees uued kiired pöörded?

Kinnisvaraportaalis KV.EE on peatunud uute üüripakkumiste arvu kasv. Kas peatselt näeme taas üüripakkumise vähenemist ja sellele järgnemas mõningat korterite üürihindade tõusu analüüsib kinnisvaraportaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Kinnisvaraportaalis KV.EE oli 12.2022 pakkumises 2920 Tallinna korteri üürikuulutust, mis on 7% võrra vähem kui kuu varasemalt. Lisaks on näha aktiivsete üürikuulutuste arvu kasvu peatumist.

„Ajaloolist keskmist ületava Tallinna üüripakkumise kasv paistab olevat päitsed pähe saanud. 2022. a teises pooles suurendasid üürikorterite turule tulemist 2021. aastal ostetud ja 2022. a ehituslikult valminud uued korterelamud. Nüüd 2023. a alguses hakkab korterelamute valmimise laine mööda minema ja nii tuleb uusi investeeringuna soetatud kortereid üüriturule järjest vähem,“ põhjendas Tarvo Teslon trendi muutust.

„2022. a tõusid korterite hinnad tippu, kust edasist tõusu enam oodata ei olnud. Pigem hakati rääkima, mitte kas, vaid millal ja kui palju tulevad korterite hinnad alla. Nii kadus ka kinnisvara hinnatõusule mänginud üüriinvestorite huvi uute üüriinvesteeringute tegemiseks,“ analüüsis Tarvo Teslon.

Korterite hinnalanguse oht on juba üüriportfelli omavate väikeinvestorite mõtted pannud uue kinnisvara soetamise asemel mõtlema, kas peaks hoopis olemasolevad üürikorterid hinnatipust maha müüma.

„Värske üüripakkumise lisandumise vähenemine ja mõningane napp üüriportfellide realiseerimine hakkab vähendama üüripakkumist ja paneb peatselt pidurid peale asetleidvale üürihindade langusele. Poleks sugugi ime, kui juba kevadel-suvel näeme mõningat madalale tulnud üürihindade taastumist,“ prognoosis Tarvo Teslon.

„Üürihindade mõningane kasv ja kinnisvara turuväärtuse langus parandaksid väga alla kukkunud üüriinvesteeringute rahavoolist tootlust, kuid see ei tähenda, et üüriturule peaks aasta-paari jooksul tulema uus investeeringute laine nagu me nägime seda viimase viie aasta jooksul,“ võttis Tarvo Teslon üürituru uued trendid kokku.

Tarvo Teslon
Kinnisvaraportaal KV.EE

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika