KV.EE: Lasnamäe korteriturul on kiire hinnatõus ja kasvav tehingute arv

Kinnisvaraportaal KV.EEErinevalt Tallinna stabiilsena püsivatest korteritehingute hindadest on Lasnamäe korterite ostu-müügihinnad kiires 7-8-protsendilises kasvus. Aastatagusega võrreldes kasvanud tehingute arv näitab, et senised trendid jätkuvad lähitulevikuski prognoosib portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon. Lasnamäe korteriturg jätkab stabiilsel tõusukursil. Viimase kolme kuu jooksul on tehingute arv kuude lõikes ületanud aastataguseid näitajaid. Augustis tehti maa-ameti andmetel Lasnamäel 164 korteritehingut aastataguse 151 tehingu vastu, mis teeb juurdekasvuks 8,6%.

„Korteritehingute arvu aitab kõrgel hoida lai pakkumine. Alates 2014. aastast on Lasnamäe pakkumiste arv portaalis KV.EE püsinud üsnagi stabiilselt 1000 ja 1100 vahel. See tähendab, et sobiliku pakkumise leiab igale Lasnamäe korteriotsijale, “analüüsis Tarvo Teslon.

Vaatamata pakkumiste arvu kõrgele määrale pole konkurents hindu alla löönud. Lasnamäe korteripakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE oli augustis 1430€/m², mis on aastatagusest mõne protsendi võrra kõrgemal.Pakkumishindade kasv portaalis KV.EE on põhjendatav korterite tehinguhindade kasvuga. Lasnamäe korterite tehinguhind on maa-ameti andmetel viimase aasta jooksul olnud üsna stabiilselt 7-8% vahel.

„Lasnamäe üsnagi märgatav tehingute hinnatõus võib olla esmapilgul üllatav. On ju alates 2015 algusest Tallinna hinnatasemed üsna paigal tammunud. Hinnad Lasnamäel on kerkinud seetõttu, et suurenenud on tehingute arv uute korteritega. Oma osa on asjaolul, et uute elamute kerkimine loob uut kvaliteeti ja väärtustab linnaosa keskkonda, mida kinnitab asjaolu, et hinnatõusu taga ei ole mitte ainult uuemad, vaid ka vanemad korterid,“ leidis Tarvo Teslon.

Lasnamäe korteripakkumiste keskmine hind

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab AllePal OÜ. Samasse gruppi kuulub veel Eestis tegutsev portaal Osta.ee.

Tarvo Teslon
Kinnisvaraportaal KV.EE
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine