KV.EE: Lasnamäe korteriturul on kiire hinnatõus ja kasvav tehingute arv

Kinnisvaraportaal KV.EEErinevalt Tallinna stabiilsena püsivatest korteritehingute hindadest on Lasnamäe korterite ostu-müügihinnad kiires 7-8-protsendilises kasvus. Aastatagusega võrreldes kasvanud tehingute arv näitab, et senised trendid jätkuvad lähitulevikuski prognoosib portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon. Lasnamäe korteriturg jätkab stabiilsel tõusukursil. Viimase kolme kuu jooksul on tehingute arv kuude lõikes ületanud aastataguseid näitajaid. Augustis tehti -ameti andmetel Lasnamäel 164 korteritehingut aastataguse 151 tehingu vastu, mis teeb juurdekasvuks 8,6%.

„Korteritehingute arvu aitab kõrgel hoida lai pakkumine. Alates 2014. aastast on Lasnamäe pakkumiste arv portaalis KV.EE püsinud üsnagi stabiilselt 1000 ja 1100 vahel. See tähendab, et sobiliku pakkumise leiab igale Lasnamäe korteriotsijale, “analüüsis Tarvo Teslon.

Vaatamata pakkumiste arvu kõrgele määrale pole konkurents hindu alla löönud. Lasnamäe korteripakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE oli augustis 1430€/m², mis on aastatagusest mõne protsendi võrra kõrgemal.Pakkumishindade kasv portaalis KV.EE on põhjendatav korterite tehinguhindade kasvuga. Lasnamäe korterite tehinguhind on -ameti andmetel viimase aasta jooksul olnud üsna stabiilselt 7-8% vahel.

„Lasnamäe üsnagi märgatav tehingute võib olla esmapilgul üllatav. On ju alates 2015 algusest Tallinna hinnatasemed üsna paigal tammunud. Hinnad Lasnamäel on kerkinud seetõttu, et suurenenud on tehingute arv uute korteritega. Oma osa on asjaolul, et uute elamute kerkimine loob uut kvaliteeti ja väärtustab keskkonda, mida kinnitab asjaolu, et hinnatõusu taga ei ole mitte ainult uuemad, vaid ka vanemad korterid,“ leidis Tarvo Teslon.

Lasnamäe korteripakkumiste keskmine hind

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab OÜ. Samasse gruppi kuulub veel Eestis tegutsev  Osta.ee.

Kinnisvaraportaal KV.EE

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 9 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine