KV.EE: Üürihindade tõus on hoo maha võtnud

Tallinna üürikorterite keskmine pakkumishind portaalis KV.EE oli novembris 11,2 €/m². Aastataguse ajaga võrreldes, et keskmine üüripakkumiste hind kasvanud 3%.

Üüripakkumiste hinnatõus küündis 2017. aastal 10 protsendini. Tänavu on üüripakkumiste hinnatõus näidanud püsivalt aeglustumise trendi.

Üürihindade tõusu taga on ühelt poolt Tallinna elanikkonna kasvu arvelt suurenev nõudlus. Teisalt tuleb üüripakkumisse järjest enam hea ja väga hea kvaliteediga kortereid. Need mõlemad tegurid viivad üürihindu portaalis KV.EE ülespoole. Samaväärse korteri üürihind on aastatagusega võrreldes üsna samaväärsel tasemel.

Kolmeprotsendilist üürihinna kasvu võib siiski pidada üsna tagasihoidlikuks. Seda veel eriti arvestades keskmise palga kerkimist 6-…-8-protsendilise aastase tempoga. Üürihindadel hoiab pidurit peal pakkumise suurenemine. Uut üüripakkumist õõvad jätkuvalt eraisikutest väikeinvestorid. Aga juba on asutud pakkuma ka suurema institutsionaalse investori LHV pensionifondi portfellis olevat Sitsi üürielamute kortereid.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

41 + = 50

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine