KV.EE: Üürihindadel ei ole tõusuruumi

Kinnisvaraportaal KV.EEOn saabunud sügisene üürihooaja tippaeg, mil üürikorterite oluliselt suureneb. Nõudluse kõrval kasvab ka pakkumine ja see ei lase üürihindadel kerkida, leiab portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Viimase aasta-kahe jooksul on üürikorterite pakkumine vaikselt kasvanud. Üüripakkumist suurendavad eelkõige eraisikutest üüriinvestorid, kes soetavad kortereid väljaüürimiseks nii uusarendustes kui vanemates elamutes. Juulis pakuti portaalis KV.EE Tallinnas üürile keskmiselt 841 korterit.

„Osalt on üüriinvestorid sellegi taga, et korterite ostu-müügiturg püsib aktiivsena. Mõningad kinnisvaraarendajad julgevad väita, et neilt ostetakse isegi kuni 20% kortereid eesmärgiga osaleda üüriäris,“ kirjeldas Tarvo Teslon üüriturul toimuvat.

Vaatamata kõrgele elamispindade ostu-müügitehingute arvule püsivad hinnad stabiilsed. Kvartalis-kvartalisse esineb küll mõningast kõikumist tõusu või languse suunas, kuid pigem seisavad korterite tehinguhinnad paigal või kerkivad imevaikselt.

„Samas taktis ostu-müügihindadega liiguvad korterite üürihinnad. On ju loogiline, et korteri ostu-müügihinna ja üürihinna liikumise vahel valitseb otsene seos. Nii võime prognoosida, et tulenevalt elamispindade ostu-müügihindade stabiilsusest ei ole ka üürihindadel potentsiaali tõusta ega samuti languse suunas liikuda. Üürihinnad lähema aasta jooksul pigem ei muutu,“ prognoosis Tarvo Teslon portaali KV.EE üürihinda, mis on käesoleva aasta jooksul Tallinna korterite puhul püsinud 9,40…9,70 €/m² vahemikus.

Mõningal määral võib üürihindades siiski liikumisi aset leida. Tulenevalt sügisesest üürihooaja tipust, mil äkiliselt suureneb, võivad üürihinnad lähima kuu-kahe jooksul siiski kerkida. Seda aga selleks, et oktoobriks-novembriks, mil üürinõudlus on rahuldatud juuni-juuli tasemele tagasi tulla.

„Üürihooaja sesoonsuse kõrval mõjutab üürihindu lühiajaliselt pakkumine. Kuivõrd üüriinvestorid soetavad aktiivselt kortereid uutesse kortermajadesse, võib ühes või teises Tallinna linnaosas mõne uue kortermaja valmimisel üüripakkumise hetkeks oluliselt kasvada, et seeläbi hindu pisut alla suruda,“ põhjendas Tarvo Teslon üürihindade lühiajalisi muutuseid.

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab AllePal OÜ. Samasse gruppi kuulub veel Eestis tegutsev portaalOsta.ee.

Üüripakkumiste keskmine arv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal