KV.EE: Üürikorterite pakkumist jääb vaikselt vähemaks

Portaali KV.EE vahendusel oli mais 2021. a pakkumisel keskmiselt 1712 Tallinna üürikorterit. Üüripakkumiste keskmine hind oli 11,4 €/m².

Üürikorterite pakkumiste arv, mis eelmisel aastal peale koroona tulekut kiiresti kasvas, on paaril viimasel kuul mõnevõrra vähenema hakanud. Teistest enam on portaalis KV.EE vähenenud väikeste ehk ühe- ja kahetoaliste korterite üürikuulutuste arv.

Üüripakkumise vähenemise taga võib näha mitmeid tegureid. Mõned korterid lähevad pikaajalisest üürist tagasi lühiajalise üüri ehk majutuse turule. Mõnevõrra võiks üüripakkumine väheneda selle arvelt, et teenindusettevõtete avamine tähendab täiendavat tööjõuvajadust, kellest osa tuleb Tallinna üürikorterisse muudest Eesti piirkondadest.

Lisaks ei saa mööda vaadata sotsiaalmeedia pealetungist – osad üürikuulutused leiavad üürniku sotsiaalmeedia gruppidest ja kinnisvaraportaalidesse need ei jõuagi.

Portaali KV.EE korterite üüripakkumiste keskmine hind 11,4 €/m² on viimase aasta kõrgeim näitaja. Üüripakkumiste hind on jätkuvalt kõrge pakkumise tõttu endiselt surve all. Samas on korterite ostu-müügihinnad oluliselt tõusnud ja tavapäraselt on üürihind liikunud ostu-müügihindadega enam-vähem samas taktis. Siit tuleneb üürileandjate poolne mõningane soov ja surve hindu pisutki ülespoole kruvida.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC