Lasnamäe korteriturg eeskujuks teistele

Lasnamäe korteritehingute arv on stabiliseerunud peale majandussurutise sügavaimat ja pimedaimat põhja eelmise aasta alguses. Viimase aasta jooksul on Lasnamäel korteriomanditega tehtud püsivalt sadakond tehingut kuus.

Tehingute arvu juures on stabiliseerunud ka tehingute keskmine hind. Käesoleva 2010. aasta korteritehingute keskmine hind on olnud pisut alla 11 000 kr/m². See on samal tasemel, kust hinnad hakkasid 2005. aastal raketina ülespoole sööstma olles 2007. a. II kvartali tipphetkel tänasest hinnatasemest isegi kaks korda kõrgemal.

Äkilisi muutusi ei ole ka Lasnamäe korterite pakkumishinnas toimunud. Portaali KV.EE andmetel on Lasnamäe korterite pakkumishind püsinud kogu viimase aasta vältel vahemikus 13 300 ja 13 900 kr/m². Tänased Lasnamäe korterite pakkumishinnad on samal tasemel, kus need olid 2005. a. keskpaigas.

Lasnamäe elamispindade turu rahulik areng võiks olla eeskujuks teistele piirkondadele. Stabiilne pakkumis- ja tehinguhindade kõikumine ei sunni ei ostjaid ega müüjaid tehinguga liialt kiirustama ega seda ka asjatult edasi lükkama.

Samas suurusjärgus püsiv tehingute maht annab tunnustust, et Lasnamäel on olemas piisav nõudlus elamispindade järele. Nõudlust toetava tegurina on buumiajaga võrreldes mõistlikku proportsiooni jõudnud keskmise palga ja elamispinna ruutmeetrihinna suhe. See lubab tänasel ostjal palgale tuginedes soetada märksa suurema korteri kui veel mõni aasta tagasi.

Lasnamäe korteriomanditehingute arv, keskmine hind, keskmine pakkumishind, Tallinna keskmine palk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

67 + = 74

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC