Lasnamäe korterituru aktiivseim piirkond on Sikupilli

Lasnamäe linnaosas sõlmiti eelmisel aastal keskmiselt 110 korteriomanditehingut kuus. Tänavus kahel esimesel kuul, mil tehinguaktiivsus on aasta algusele omaselt madal, on tehtud tehinguid suurusjärgus 90 tehingut kuus. Kogu Tallinna korteritehingutest moodustab Lasnamäe linnaosa ligikaudu veerandi.

Piirkondlikult on Lasnamäe linnaosas aktiivsema korterikäibega Sikupikku asum, kus tehakse 15% Lasnamäe korteritehingutest. Suurema tehinguarvuga on ka Laagna, Mustakivi, Pae ja Seli piirkonnad. Meeliku tänava uutest korterelamutest tingituna on Loopealse asumi tehingute arv tõusnud kõrgele tasemele, kuid majade valmimisel ja ostjate leidmise järel tehinguaktiivus Loopealselt tõenäoliselt taandub.

Käesoleva 2011. aasta keskmine korteriomanditehingute hind on Lasnamäel olnud suurusjärgus 760 €/m². Tegemist on 10% võrra kõrgema hinnaga, kui veel aasta tagasi, mil keskmiseks hinnaks oli 690 €/m².

Lasnamäe korterite hinnapõhi oli 2009. a. kolmandas kvartalis, mil keskmine korteritehing tehti ruutmeetrihinnaga 590 €/m². Sellest hinnast on tänane hinnatase 28% kõrgemal. Kunagisest 2007. a. teise kvartali hinnatipust 1405 €/m² on tänane hind 46% allpool.

Piirkondlikult on kõrgeim Lasnamäe korterite hind Kurepõllu asumis, kus keskmine tehing on käesoleval aastal tehtud hinnaga 864 €/m². Kurepõllule sekundeerib juba eelpoolgi mainitud Loopeale 859-eurose ruutmeetrihinnaga.

Käesoleva aasta alguse kõige odavama keskmise hinnaga korteritehingud on Mustakivi ja Seli asumites, kus hinnatasemed olid vastavalt 645 ja 648 €/m². Oluliselt kallim pole ka Sikupilli piirkonna korterite keskmine hind 694 €/m².

Lasnamäel elab ligi veelrand Tallinna elanikest. Sellele vastab ka Lasnamäe korteritehingute proportsioon kogu Tallinna tehingutest. Tallinna tehingute keskmisest hinnast 946 €/m² on Lasnamäe keskmine hinnatase 760 €/m² aga veerandi võrra madalamal.

Lähitulevik võiks Lasnsamäe linnaossa tuua korteritehingute arvu kasvu. Suurim magalarajoon on olnud ja jääb aktiivseks kauplemiskohaks ning stabiliseerunud kinnisvaraturg võiks ostjate sekka uusi inimesi tuua. Hinna osas toob käesolev aasta endaga kaasa pigem tõusu. Oodata ei ole küll liigsuurt hinnakasvu, kuid suurusjärguga 10% võiks arvestada küll.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC