Tallinna kinnisvaraturu prognoos: tehinguaktiivsus hakkab tõusma teises kvartalis

Eesti ühe suurema kinnisvarafirma analüüsi kohaselt lähitulevikus eraturu madal tehinguaktiivsus järk-järgult tõuseb, kuid hinnatasemed jäävad endiseks.

Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri kinnitusel mõjutab kinnisvaraturgu pankade senisest veidi pehmem laenupoliitika, kuid väga suuri muutusi tingimustes ette näha ei ole. “Pangad on nõus praegu kodulaenu andma hoonestatud kinnistutele, kuid harva krundile, millele kohe pole plaanis ehitama hakata. Laenu saamisel kummitavad paljusid kliente endiselt raskel ajal võetud kõrge intressiga laenud ja muud kohustused,” ütles Vahter.

Kinnisvara esimese kvartali prognoosi kohaselt ootab Tallinna ja Harjumaa korteriturgu kevade saabudes mõõdukas tehingutearvu tõus. Martin Vahteri sõnul paistavad müügilepingute struktuuris eelkõige silma tehingud odavamate tüüpkorteritega, kuid keskmises hinnas olulisi muutusi lähiajal ette näha ei ole. “Tähelepanu äratab ka välisinvestorite huvi vana- ja kesklinna suuremate ja väga heas korras korterite vastu, mida oleks võimalik sobiva müügiaja saabumiseni välja üürida,” kommenteeris Vahter.

Kinnisvara analüüsi kohaselt elavneb kevadel tänu sesoonsusele ka eramute ja suvilate turg – müügipakkumiste arv tõuseb, kuid sarnaselt korteritega jäävad hinnatasemed suures plaanis endiseks.

Tänavutalvine elamukruntide turg on olnud keskmisest märksa vaiksem ning aktiivsema müügihooaja algus sõltub edasi lume sulamisest ajast. Ka kruntide turul lähiajal suuri hinnamuutusi oodata pole.

Suurim on tehnosüsteemidega kruntidele Tallinna lähivaldades hinnaga kuni 40 000 eurot. Tallinnast mõnevõrra kaugemal asuvates valdades on nõudlus hinnatasemel kuni 15 000 eurot, milles sisalduvad tasud tehnosüsteemide eest ja kinnistu on keskmisest suurem, kõrghaljastusega ja piisavalt privaatne. Tallinna linnas on väikeste, 600 ruutmeetri suuruste kruntide nõudlus hinnatasemel kuni 65 000 eurot. Suuremate, paari tuhande ruutmeetriste kõrghaljastusega kruntide müügitehingud on viimasel poolaastal ulatunud 160 000 euroni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC