Liit: elamu renoveerimise käiku tuleb jälgida

Eesti Korteriühistute Liidu hinnangul tuleks ühistutel renoveerimisprotsessis tugevdada omanikujärelvalvet, vältimaks ebakvaliteetset tööd.

“Kahjuks püütakse mõnel juhul kokku hoida omanikujärelvalve arvelt, mis on aga kogu protsessi üks odavamaid, ent olulisemaid teenuseid. Omanikujärelvalve peab vaatama, et ei kasutataks lubatust odavamaid ja  kõlbmatuid vahendeid, et töö oleks kvaliteetne,”leiab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. “Omanikujärelvalveks tuleb aga võtta spetsialist, sest mõnd viga ei pruugi asjatundmatu silm märgatagi. Muidugi peavad aga ka ehitajad oma tööd hoolikalt tegema, vältimaks hilismaid kaebusi.”
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige peab korteriühistule parimaks lahenduseks tervikrenoveerimist. “Meie poolt läbi viidud küsitlused näitavad, et enamik ühistuid eelistab
tervikrenoveerimst, kuid algust tehakse pigem üksikute töödega – ebakindlus tuleviku suhtes ning aina kiirenevas tempos tõusvad hinnad on inimesed täiendavate rahaliste kohustuste suhtes murelikuks teinud,» rääkis Mardi. “Tervikrenoveerimine annab aga energia säästmisel parima tulemuse ning on ka riikliku toetuse saamise tingimus.”

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC