Linnakorterite hinnad langesid mullu 30%

Linnakorterite langesid lõppenud aastal 30 protsenti, võrreldes kinnisvarabuumi tipuga on korteri ruutmeeter odavnenud enam kui poole võrra, näitas detsembrikuu Pindi kinnisvaraindeks.

Kui buumi ajal oli pealinna keskmist palka saavale tallinlasele jõukohane vaid 30-ruutmeetrine korter, siis täna saab nii keskmine tallinlane kui tartlane lubada endale kodulinnas ligi 80-ruutmeetrise elamispinna, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Me oleme läbi arvutanud, palju saab kehtivate finantseerimistingimustega keskmist palka saav inimene soetada sellesama piirkonna keskmist kinnisvara,” selgitas juhatuse liige Peep Sooman.

“Tõepoolest on näha, et on pelgalt mõne aastaga kasvanud enam kui kaks korda, ligi kolm korda,” nentis ta.

Eesti linnakorterite kaalutud keskmine ruutmeetrihind on langenud üle kahe korra umbes 10 000 kroonini ruutmeetrist, ostujõu kasvus on suur roll ka allapoole protsendi piiri langenud euriboril. Nii on linna keskmise palgaga tallinlase laenuvõime praegu umbes miljon krooni.

Kinnivaraekspert arvas, et 2010. aasta toob elamispindade turul usalduse taastumise ning tarbijate kindluse tõusu.

Kinnisvarahindade kujunemisel on siiski tema sõnul kindlasti võtmeroll pankade käes. “Pangand on andnud signaale, et võiks lahkemaks muutuda, tingimusi liberaliseerida,” tõi Toompark välja.

Vaata ka videot:

Artikli autor on Lauri Linnamäe. Artikkel ilmus 06/01/2010 portaalis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

8 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest