Luminor: Eesti Meedia uue hoone ehitus sai 13,3 miljoni eurose finantseeringu

Luminor Capital ja sõlmisid 13,3 miljoni eurose laenulepingu, millega pank finantseerib Eesti Meedia uue maja ehitust. rajatakse endise Zelluloosi kvartali maa-alale, mis kujundatakse uuendusliku kontseptsiooniga terviklikuks ärilinnakuks ja hakkab kandma nime Fahle Park. Eesti Meedia maja valmib 2019. aasta suveks.

„Ootame juba pikisilmi aega, mil uus valmib ja kõik Eesti Meedia kontserni ettevõtted saavad lõpuks kokku kolida. See saab olema Eestis unikaalne moodne meediamaja, kus on koos nii raadio, televisiooni kui ka ajalehe toimetused, mis võimaldab koostöö kvaliteetse sisu loomisel viia täiesti uuele tasemele. Lisaks saame sünergiat arendada ka oma kirjastuse ja kuulutuseportaalidega,” ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann.

„Finantseering on väga oluline samm Fahle Pargi esimese etapi ja Eesti Meedia uue peahoone ehituse protsessis. Finantseeringu abil rajame Tartu mnt 80 krundile ärihoone ja pindalaga kokku 21 800 m2,“ kommenteeris Capitali juhatuse liige Kenneth Karpov.

Luminori korporatiivpanganduse juht Silver Kuus ütles, et heameel on panna õlg alla sedavõrd olulisele projektile: „Luminori üks peaeesmärke on toetada kohalike äride tegevust. Baltikumi suurima meediakontserni uue ehituse finantseerimine ja olulise äripiirkonna arendamisele kaasaaitamine on selle sihiga igati kooskõlas.“

Silver Kuusi sõnul on loomulik, et arendajate ja klientide tähelepanu köidavad Tallinna kesklinna läheduses ning oluliste transpordisõlmedega ühendatud projektid, mis rõhuvad kaasaegse linnaruumi kujundamisele: „Kesklinna lähedastest ja samas terviklikku linnaruumi arendust lubavatest kruntidest ei ole just üleküllust.“

Eesti Meedia maja on esimene uus Fahle Pargis, mis on endise Zelluloosi territooriumile arendatav ärikvartal, arendusmahuga üle 100 000 m2. Eesti Meedia ruumide pindala on 8000 m2, moodustades Fahle Pargi 16 000 m2 suuruse büroopinnaga esimesest arendusetapist veidi üle poole. Eesti Meedia majas hakkab tööle ligikaudu 550 töötajat.

Fahle Pargis saavad olema mitmed omanäolised büroopinnad ja eksklusiivsed korterid, vabaaja veetmise kohad, spordiklubi, kultuuriasutused ja esinduspinnad. Täpsemat infot Fahle Park kvartali kohta saab www.fahle.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

30 + = 40

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest