Merivälja lasteaed saab järgmiseks sügiseks uue hoone

TallinnPraeguseks on Merivälja lasteaia vana hoone lammutatud ning lasteaia territooriumil olnud ajutised moodulmajad ja mänguatraktsioonid teisaldatud. Uus 10-rühmaline lasteaiahoone koos selle juurde kuuluvate rajatistega peaks valmima aasta pärast 2022. aasta sügisel.

Uus hoone ehitatakse suures osas endise lasteaia asukohale. Maja tuleb kahe maapealse korrusega. Uus hoone on liigendatud ja astub tänavajoonest tagasi ning selle paigutamisel kinnistule on arvestatud nii kinnistu reljeefi kui ka seda, et jalakäijate ja teenindava transpordi teed ei ristuks ning lastel oleks õues palju mänguruumi. Õuealale projekteeritud jalgradade võrgustik on funktsionaalne ja mänguline. Alasid saab kasutada nii üritusteks kui ka igapäevasteks toimetusteks kas spordi- või mänguplatsidena, rohealadena, õuesõppeks jne. Kinnistule rajatakse liikluslinnak, spordiväljak ning kasvuhoone ja välipeenrad.

Lasteaiahoone projekteeritav suurem maht on lakoonilisuse vältimiseks liigendatud väiksemateks mahtudeks kasutades erinevaid fassaadimaterjale, mis joonistavad välja hoone erifunktsioonid, et sulanduda miljöösse ja mõjuda kujunenud keskkonnale omaselt. Iga rühm saab eraldi õuesissepääsu. Uuenduslikkust loovad fassaadis varikatuste erigeomeetrilised piirded.

Modernne on ka maja ruumilahendus. Eelkõige on järgitud sarnaste funktsioonidega alade omavahelist sidusust. Igasse rühmatuppa pääseb nii õuest kui ka hoonest. Hoone keskele tuleb avar aatrium, majas on huviklassid, saal jne. Paigaldatakse lift.

Lasteaiale on kavandatud paviljonid. Paviljonides on lukustatav ruum mänguasjadele. Lisaks paikneb territooriumil paviljonidega võrreldes suurem lava-alune.

Praeguseks lammutatud lasteaiahoone oli valminud 1967. aastal.

Merivälja lasteaia hoone lammutus- ja uue hoone ehitustööd teeb riigihanke võitnud Eventus Ehitus OÜ. Töö tellija on Tallinna linnavaraamet. Projekti on teinud Nord Projekt. Tööde lepinguline maksumus on 5 148 889 eurot (ilma käibemaksuta) ja tähtaeg oktoober 2022.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC