Merko alustab Tartu kesklinnas uute kortermajade ehitust

MerkoTähepargi kodude nime all kerkib Tartu kesklinna Tähe, Pargi ja Päeva tänavate vahele kokku seitse uut kortermaja. Täna algas korterite müük uue elukvartali esimestes majades aadressil Pargi 19 ja Öö 3.

Tähepargi kodude ehitustööd algavad 2018. aasta märtsis. Esmalt ehitatakse valmis neli kortermaja ja esimesed elanikud saavad oma uutesse kodudesse kolida sisse 2019. aasta kevadel. Ülejäänud kolme korterelamu valmimine on plaanis 2020. aastal.

Tähepargi kodud paiknevad kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Tartu linnasüdamest, lähedal asuvad kaubandus-, spordi- ja meelelahutuskeskused ning koolid ja lasteaiad. „Kerge ligipääs kõigele, mida inimene eluks vajab, ja mugavused, mida oma kodus või koduhoovis nautida,“ iseloomustas rohelise linnaoaasina planeeritud uut elukvartalit Merko Ehitus Eesti Lõuna-Eesti osakonna juhataja Juhan Varik.

Uude elukvartalisse kerkivad Anu Tammemägi loodud ühtse arhitektuuriga kahe- kuni kolmekorruselised privaatsed kortermajad. Igas elumajas on 6–7 korterit, kolmekorruselistes majades ka lift. Hoonete energiaklass on B. Kogu elukvartali parkimine on viidud maa alla, jättes nii hoonete ümbrusesse enam rohelust ja avarust.

Tähepargi kodude kujundamisel on arvestatud kaasaegse põhjamaise elustiiliga. Läbimõeldud planeeringutega korterid on ruumi- ja valgusküllased, maju ümbritsevat linnapargi rohelust saab nautida nii läbi suurte akende kui ka klaasitud rõdudelt ja ruumiküllastelt terrassidelt.

Korterite siseviimistluspaketid on välja töötatud koostöös sisearhitektide ja Ahti Peetersooga ning neis kohtuvad kesklinna modernsus ja Karlova puitvillade ajalooline hõng. Valikus on kolm elutoa- ja vannitoapaketti, lisaks eksklusiivsem Premium pakett.

Kahe- kuni neljatoaliste korterite suurus jääb vahemikku 39–109 ruutmeetrit ja ruutmeetri hind vahemikku 2570–3180 eurot.

Enam kui 25 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ja rajanud tervikliku elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Tallinnas on Merko suurimad arendusprojektid Noblessneri korterelamud ja Rand linnavillad. Valminud arendustest on viimased korterid müügil Tartu mnt 52 ja Paepargi elukvartalis. Planeerimisjärgus on Pikaliiva elamurajoon Harku järve kõrval ning uus ja hubane Tallinna südalinna piiril Veerenni asumis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC