Merko käivitab Tartu kesklinnas Tähepargi arendusprojekti teise etapi ehituse

MerkoTähepargi kodude nime all kerkib Tartu kesklinna Tähe, Pargi ja Päeva tänavate vahele kokku seitse uut kortermaja, neist viimase kolme ehitus algab käesoleval nädalal. Täna algas korterite müük Päeva 5, Pargi 13 ja Pargi 15 majades, mille valmimine on planeeritud 2019. aasta sügisesse.

Tähepargi kodud asuvad Tartu kesklinnas lühikese jalutuskäigu kaugusel Tartu linnasüdamest. Need on kodud, kus kõik vajalik asub mugavalt lähedal – kaubandus-, spordi- ja meelelahutuskeskused, koolid ja lasteaiad. Koos kortermajade valmimisega rajatakse Tähepargi elukvartalisse haljastatud sisehoov ja õuepaviljon. „Tähepargi piirkond saab olema kui rohelusse peitunud linnaoaas, kus linnamugavuste lähedus tagab moodsa ja linliku elu, samas paneb kodumaja ümbritsev rahulik õhkkond unustama, et asud Tartu linnasüdames,“ iseloomustab elukvartalit Merko Ehitus Eesti osakonna juhataja Juhan Varik.

Krundil säilitatakse suured pargipuud ning istutatakse lisaks puid ja ilupõõsaid. Tähe tänava äärde rajatakse ca 2100 m2 suurune pargiala, kus saavad olema mänguväljakud, kõnniteed, istumisalad, astmestikud ja lillepeenrad. Tulevikus hakkab pargiala eest hoolt kandma Tartu linn.

Tähepargi kodude teises etapis valmivad arhitekt Anu Tammemägi loodud kahekorruseline ja kaks kolmekorruselist privaatset kortermaja. Majades on 6–7 korterit, kolmekorruselistes elamutes ka lift. B energiaklassi ja viilkatusega hoonete viimase korruse korterites on kõrged kaldlaed, mis annavad eluruumidele avaruse ja lisavad korteritele omanäolisust.

Tähepargi kodude kujundamisel on arvestatud kaasaegse põhjamaise elustiiliga. Läbimõeldud planeeringutega korterid on ruumi- ja valgusküllased, maju ümbritsevat linnapargi rohelust saab nautida nii läbi suurte akende kui ka klaasitud rõdudelt ja ruumiküllastelt terrassidelt. Kogu elukvartali parkimine on viidud maa alla, jättes nii hoonete ümbrusesse enam rohelust ja avarust.

Korterite siseviimistluspaketid on välja töötatud koostöös sisearhitektide Eerik Olle ja Ahti Peetersooga ning neis kohtuvad kesklinna modernsus ja Karlova puitvillade ajalooline hõng. Valikus on kolm elutoa- ja vannitoapaketti, lisaks eksklusiivsem Premium pakett.

Kahe- kuni neljatoaliste korterite suurus jääb vahemikku 39–107 ruutmeetrit ja ruutmeetri hind vahemikku 2750–3300 eurot.

Tähepargi elukvartali esimese nelja kortermaja ehitus algas varakevadel ja tänaseks on majade karbid saavutanud oma mahud. Nendesse, ehituse esimese etapi käigus valmivatesse kodudesse saavad elanikud sisse kolida juba 2019. aasta suve algul.

Enam kui 25 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ja rajanud tervikliku elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Merko ehitusjärgus arendusprojektid on Uus-Veerenni elukvartal, Pikaliiva elurajoon, Noblessneri korterelamud ja Rand linnavillad Tallinnas ning Tähepargi elukvartal Tartus. Viimased korterid on müügil Tallinnas Tartu mnt 52 kortermajas ja Paepargi elukvartalis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC