Merko: Lahekalda elukvartali ehitust Tallinnas

MerkoMerko on käivitanud uue elukeskkonna arenduse ja on alustanud kodude rajamist merepinnast üle 40 meetri kõrgusel asuvale looduskaunile Maarjamäe kõrgendikule. Lahekalda arendusalale kerkib ehituse esimeses etapis kolm korterelamut kokku 144 korteriga. Korterite müük algas täna ja elanikud saavad uutesse kodudesse kolida aasta pärast.

Lahekalda elukvartal asub Tallinnas kesklinna, Pirita ja Lasnamäe piiril Maarjamäe paekaldal. Arendusprojekti kogumahus ehitatakse järgmise kümnekonna aasta jooksul ligi 17 hektari suurusele arendusalale etapiviisiliselt moodsad eluhooned enam kui tuhande korteriga.

„Kliendid on Lahekalda ehituse algust väga oodanud, huvilisi on kogunenud rohkem kui esimeses etapis kortereid valmib,“ rääkis kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik. „Lahekalda korterid pakuvad avaraid vaateid Tallinna lahe ja südalinna suunal, arenevale piirkonnale lisavad väärtust läheduses paiknevad Pirita terviserajad ja merepromenaad ning Tallinna linna poolt plaanitavad infrastruktuuri- ja tervishoiuprojektid,“ loetles Kuusik uue elukeskkonna eeliseid.

Lahekalda arendusprojekti hilisemates etappides rajatakse kvartalisse kauplus koos pindadega väikeäride ja teenindusasutuste jaoks ning lasteaed. Arendusala vahetusse naabrusesse on Tallinna lähiaastail plaanimas tervisekeskuse ja hiljem ka uue Tallinna haigla
rajamist.

Lahekalda arendusprojekti esimeses etapis valmivad viiekorruselised liftiga korterelamud 2, Paekalda 24 ja Paekalda 24a
kinnistutele. B-energiaklassiga hoonetes paiknevad korterid teisest viienda korruseni, esimesel korrusel asuvad panipaigad ja varjualusega parkimiskohad. Pea kõigil korteritel on rõdud või lodžad.

Lahekalda kodude arhitekt on Ilmar Klammer. Hoonete planeeringud on loonud Merko koostöös sisearhitekt Ahti Peetersooga ning
siseviimistluspaketid on koostanud sisearhitektid Toomar Korb ja Aet Grigorjev arhitektuuribüroost PINK. Õuealade kujundamisel on Merkole abiks maastikuarhitekt Piret Müüripeal.

Lahekalda kortermajade vahele rajatavad sisehoovid valgustatakse ja haljastatakse, neisse kujundatakse puhkealad ja laste mänguväljakud. Uues elukvartalis ehitatakse välja teed ja tänavad koos täiendavate parkimiskohtadega.

Lahekalda esimestes eluhoonetes jäävad ühe- kuni neljatoaliste korterite suurused vahemikku 31–93 ruutmeetrit ja ruutmeetrihinnad on vahemikus 2027–2964 eurot.

Ligi kolmekümne aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ning rajanud tervikliku ja läbimõeldud elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Merko ehitusjärgus arendusprojektid on Uus-Veerenni elukvartal, Pikaliiva elurajoon, Rand linnavillad ja Matilda maja Tallinnas ning Tähepargi elukvartal Tartus. Müügis on viimased korterid Noblessneri sadamalinnaku Staapli kvartalis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC