Merko pani nurgakivi Tallinna kesklinna suurimale uuele elukvartalile

MerkoTäna, 6. novembril pani Merko nurgakivi oma lähiaastate suurimale korteriarendusprojektile, Uus-Veerenni elukvartalile. Esimesed elanikud kolivad uutesse kodudesse 2019. aasta lõpus.

Lisaks projekti panustavatele partneritele, Uus-Veerenni arendusala naabritele ja uue elukvartali tulevastele elanikele aitasid nurgakivi kindlalt paika Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ja kesklinna vanem Vladimir Svet.

Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe väljendas oma sõnavõtus heameelt, et Uus-Veerenni projekt on väga hästi käima läinud: „Uue elukeskkonna loomisesse panustab parim meeskond nii Merkost endast kui ka arhitektide, maastikuarhitektide ning kõigi teiste meie arendus- ja ehituspartnerite näol.“

Uus-Veerenni elukvartali arhitektid on Tõnis Tarbe ja Johann-Aksel Tarbe, maastikuarhitektuuri lahenduse on loonud Karin Bachmann ja Mirko Traks. Hoone- ja taristuehitustöid teeb ning juhib Merko Ehitus Eesti.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala. See paikneb Veerenni asumis Baltika ja Lutheri kvartalite kõrval Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel.

Arendusprojekti kogumahus kerkib Uus-Veerennisse järgmise kümne-viieteistkümne aasta jooksul ligi poolsada uut korterelamut ja nende ümber ehitatakse välja avalik linnaruum.

Ehituse esimeses etapis kerkib arendusala Veerenni tänava poolsesse külge kaksteist elamut kokku 137 korteri ja 8 äripinnaga. Valmib kuus kolmekorruselist viilkatusega linnavillat, kaks nelja- ja neli kuuekorruselist kortermaja koos neid ümbritseva elukeskkonnaga.

Kvartalisse rajatakse uued Pille ja Tiiu tänavad, hoonete vahele tekib pargilik elukeskkond, haljastatud sisehoovid ja avalik linnaruum. Kortermajade esimestel korrustel leiavad koha kohalikud bürood ja väikeärid. Arenduse hilisemas järgus valmib lasteaed ja on plaanis ka ühe ärihoone rajamine.

Uus-Veerenni esimese etapi hoonetes on 1–4-toalised korterid, kuuekorruseliste elamute esimestel korrustel asuvad ka äripinnad. Valikus on nii väiksemad linnakorterid kui ka isikliku terrassi ja murualaga suuremad perekorterid. Paljudel korteritel on lodžad, esimese korruse korteritel avarad terrassid.

Korterelamud on B energiaklassiga. Hoonete fassaadidel kasutatakse väärikaid materjale – tellist, klaasi, terast – mis on lihtsalt hooldatavad ning kaunid ka 50 aasta pärast. Majades on ruumipõhiselt juhitav vesipõrandaküte ja korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioon. Korterite sisekliima, läbipääsude ja erinevate näitude juhtimine on läbi automaatika võimalik nii korteri seinalt kui ka interneti vahendusel.

Uus-Veerenni koduostja saab valida seitsme eluruumide ja kuue märgruumide siseviimistluspaketi vahel, mis on omavahel kombineeritavad ja lubavad leida sobiliku igale maitsele. Korterite suurused jäävad vahemikku 35–118 ruutmeetrit ja ruutmeetrihinnad on vahemikus 2142–3255 eurot.

Enam kui 25 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ning rajanud tervikliku ja läbimõeldud elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Merko ehitusjärgus arendusprojektid on Uus-Veerenni elukvartal (merko.ee/veerenni), Pikaliiva elurajoon, Noblessneri korterelamud ja Rand linnavillad Tallinnas ning Tähepargi elukvartal Tartus. Viimased korterid on müügil Tartu mnt 52 kortermajas ja Paepargi elukvartalis. Merko arendusprojektide kohta leiab rohkem infot aadressil merko.ee/korterite-muuk.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal