Mida lähemal kesklinnale, seda kallim

kui elupiirkonna kehv maine on tingitud vähesest rohelusest, samuti on seal liiga vähe kaubandus- ja teenindusasutusi.

enam nõutavad piirkonnad on kesklinna-poolsemad tänavad: Katleri asum, Kalevipoja, Võru, Koorti, Majaka, Lasnamäe tänav ja Sikupilli asum.

Kesklinnale lähemate piirkondade eelis on parem infrastruktuur – poed ja teenindusasutused on ligemal ja kesklinna pääseb kiiremini. Halb on see, et sealsed paneelmajad on vanad ja kehva planeeringuga. Hinnatud on ka -Kose (Kihnu, Vormsi, Muhu tänav) piirkond. Selle plussid on ennekõike samuti kesklinna lähedus, uuemad elamud ja Katleri piirkonna puhul ka Pirita linnaosa haljastus ning osa elamute puhul merevaade.

Kesklinnast kaugemal asuvate piirkondade (Ümera, Raadiku, Sinimäe, Mahtra) vastu on huvi väiksem, sealsed korterid on sellevõrra odavamad. Uusi kortermaju Lasnamäel ei ole. Ainsa uue elamuna saab välja tuua Narva maanteele nõlvale ehitatud Mäevärava maja, kus ruutmeetrihind algab 14 000 kroonist. Kõrgemate korruste korterite küünivad 20 000 kroonini ruutmeetri eest. Lasnamäel on palju üürikortereid, hinnatase sõltub korteri heakorrast ning möbleeritusest. Ühetoalise võib üürida 2000-3000 krooni eest, ligikaudu sama raha eest võib saada ka kahetoalise.

Artikkel on avaldatud 30.09.2003 väljaandes Päevaleht – http://www.epl.ee/artikkel_246474.html

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine