Lasnamäe korteriturg on aktiivne

Lasnamäe on Tallinna korteriturul Mustamäe ja Õismäe kõrval paneelelamurajoonidest madalamailt hinnatud piirkond.

Selle põhjuseks on maine, mis on põhjustatud vähemast rohelusest. Samuti on aeglasemalt arenenud Lasnamäe kaubandus- ja teenindusasutused. Oktoobris avatav Mustakivi tänaval asuv kaubanduskeskus tõotab Lasnamäe linnaosa varustatust märkimisväärselt parandada.

Madalam hinnatase, kuid uuemad ning sõbralikuma planeeringuga korterid on viimastel aastatel Lasnamäe kui elamurajooni populaarsust tõstnud.

Eelistatud on renoveeritud korterid. Lasnamäe renoveerimata korterite hinnad on olenevalt maja üldseisukorrast, korteri siseviimistlusest ja paiknevusest linnaosas keskmiselt 5000-6500 kr/m².

Renoveeritud korterite hinnad vastavalt 6500-7500 kr/m². Erandjuhtudel võivad hinnad olla ka kõrgemad, kuid seda ainult väga kvaliteetselt remonditud korterite puhul. Sageli on väikeste (1- ja 2-toaliste) korterite ruutmeetri hinnad keskmisest kallimad küündides isegi kuni 10000 kroonini ruutmeetri eest.

Lasnamäe enimnõutavamad piirkonnad on kesklinna poolsemad tänavad – Katleri asum, Kalevipoja, Võru, Koorti, Majaka, Lasnamäe tänavad, Sikupilli asum, jt. Kesklinnale lähemate piirkondade eeliseks on kaubandus- ja teenindusasutustele lähemal paiknemine. Samuti kiirem ja mugavam juurdepääs kesklinnale. Negatiivne aspekt kesklinnale lähematel elamute puhul on paneelelamute kehvemad planeeringud ning hoonete kõrgem vanus.

Hinnatud on ka Pirita-Kose (Kihnu, Vormsi, Muhu tänavad) piirkond. Sealsete korterite hinnad on olnud kõrgemad – renoveerimata korterid vahemikus 6500-7500 kr/m² ja renoveeritud korterid vastavalt 7000-9000 kr/m². Selle piirkonna plussid on ennekõike kesklinna lähedus, uuemal ajal ehitatud korterelamud ja Katleri piirkonna puhul lisaks Pirita linnaosa haljastus ning osadel elamutel merevaade.

Kesklinnast kaugemal asuvate piirkondade (Ümera, Raadiku, Sinimäe, Mahtra tänavad) vastu tuntakse huvi vähem ja sealsete korterite hinnaklass on madalam. Nõutavamad on heas seisukorras korterid, kapitaalremonti vajavate korterite vastu on nõudlus väiksem.

Korterite tüüpidest on hetkel turul nõutavaimad 1- ja 2-toalised korterid. 3-, 4- ja enamatoalised korterid on võrreldes 1- ja 2-toalistega vähem likviidsemad ja ühe ruutmeetri hinna kohta madalamas hinnaklassis. Väikeste korterite puhul on üha enam suurenenud huvi 2-toaliste korterite vastu.

Uusi kortermaju Lasnamäel praktiliselt ei ole. Uusehituste turg Lasnamäel on erinevalt teistest Tallinna linnaosadest väga piiratud pakkumisega. Ainsa uue elamuna saab välja tuua Narva maanteel Lasnamäe nõlvale ehitatud Merevärava maja, kus korteri ruutmeetrihinnad algavad 14000 kroonist. Kõrgemate korruste korterite hinnad küünivad 20000 kroonini ruutmeetri eest.

Paneelelamute piirkondades on palju üürikortereid. Lasnamäe korterite üüritase sõltub hoone asupaigast linnaosas, korteri heakorrast ning möbleeritusest.

1-toaliste korterite üürihind on vahemikus 2000-3000 krooni. 2-toaliste korterite üürihind ei ole eriti kõrgem jäädes vahemiku 2200-3000 krooni kuus. 3-toaliste korterite üüritasuks kuus küsitakse Lasnamäel 2800-3500 krooni. Eeltoodud üürihindadele lisanduvad tasud kõigi mõõdetavate kulude eest.

Lasnamäe elamispindade turule on positiivset mõju avaldanud viimastel aastatel hoogsalt kerkinud kaubanduskeskused, mis toovad kauplused ja teenindusasutused mugavalt tarbijatele lähemale. Samuti on aasta-aastalt paranemas Lasnamäe haljastus.

ERI Kinnisvara prognooside alusel tõusevad aastaga Lasnamäe hinnad keskmiselt 5-7%. Hinnatõusu mootoriks on ühest küljest uuselamute kerkiv hinnatase. Selle olulise komponendi ehk tööjõu jätkuv kallinemine muudavad nõutumaks juba elamiskõlbulikud remonditud korterid.

Suurem hinnatõus puudutab Lasnamäe kesklinnapoolset osa. Üürihinnad jätkuvate soodsate laenutingimuste juures ERI Kinnisvara hinnangul ei muutu. Üürihindade juures on pigem surve elamistingimuste parandamisele sama üürihinna juures, mis vähendab kinnisvarainvestorite tulu.

Lasnamäe
Korteri keskmine hind
Märkused
Katleri, Pirita-Kose ja Pirita linnaosa äärde jäävadalad, Läänemere tee, Vormsi, Kihnu, Muhu 1-toaline
270 000.-
Kõrgem tase, rohelus, Pirita-Kose lähedus, mõnelpool vaade merele, uusim piirkond
2-toaline
370 000.-
3-toaline
460 000.-
Kalevipoja tn, Paekaare tn., Laagna, Koorti tn, Loitsu, Vikerlase 1-toaline
260 000.-
Kesklinna (kanali) ja teeninduspunktide lähedal
2-toaline
360 000.-
3-toaline
440 000.-
Ümera, Sinimäe tn., Raadiku, Linnamäe, Kärberi 1-toaline
240 000.-
Vähenõutud, kaugel kesklinnast, rohelus puudub
2-toaline
350 000.-
3-toaline
420 000.-
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal