Miks peaks kinnisvaraalaste küsimuste korral appi võtma oma ala spetsialisti

Meie igapäevane elu on väga kiire ja on tore, kui tekkivate probleemide korral saame kasutada sõprade, tuttavate ja erinevate oma ala spetsialistide abi. Näiteks kui meil on küsimused õigusruumi teemal ning soovime olla kindlad lahenduste seaduslikus korrektsuses, siis pöördume kindlasti juristi poole.

Miks ei peaks me siis kinnisvaraalaste küsimuste korral appi võtma oma ala spetsialisti, kes  tegeleb iga päev selle valdkonnaga ja on kursis turuolukorraga. Miks on siis korteri müügi, ostu või üürimise korral õige pöörduda abi saamiseks professionaalse kinnisvaramaakleri poole ja osta tema teenust? Toon siin välja olulisemad punktid, miks peaks kasutama  maaklerit oma müümisel:

  • Maakler on professionaal, kes on läbinud erialased koolitused, arendab end pidevalt ja tunneb piirkonna turuolukorda (on kursis tehtud tehingutega, kinnisvaraturu muutuste ja suundumustega, omab andmebaasi piirkonna ostuhuvilistest.
  • Maakleri selja taga on professionaalide meeskond – suuremates kinnisvarabüroodes on tööl turuanalüütikud, juristid ja turundusinimesed, tehakse koostööd professionaalsete fotograafidega jms. Maakler leiab just sellele konkreetsele korterile parimad reklaamivõimalused ning maaklerfirma kannab ka korteri reklaamikulud.
  • Maakler oskab ette näha tehingu korraldamisel ette tulla võivaid nüansse, millega mittearvestamine võib müüjale või ostjale tuua rahalist kahju.
  • Maakler korraldab sujuva ja mugava korteri müügi kuni korteri üleandmiseni ostjale, viib läbi korteri müügipresentatsioonid, läbirääkimised ja müüja vahel ning püüab korteri müüjat esindades saada müüjale parimat hinda.
  • Maaklerit on vaja selleks, kui müüja soovib korteri müüa mugavalt ja turvaliselt.
  • Kinnisvaramaaklerite teenuse standard nõuab, et maakler esindaks müüjat kirjaliku lepinguga. Lepinguga võtab maakler kohustused müüja ees ja vastutuse. Nn libamaaklerid on valmis korteri müüki vahendama ka ilma lepinguta, sest nad ei soovi võtta vastutust.
  • Tihti on müüjal emotsionaalselt raske viibida oma kodu näitamise juures ning samamoodi võib tal tekkida raskusi ostjate vastuväidetega. Soovi korral võib müüja usaldada maaklerile oma korteri võtme ja ei pea viibima korteri näitamise juures.
  • Vajadusel aitab maakler korraldada korteri esitluseks vaja mineva koristuse, hiljem kolimise.

Maakler kuulab ära teie ootused ning soovid ning annab nõu, kui reaalne on müügihind, ning millised on konkreetse eluruumi plussid ja miinused. Iga on eripärane ning hinna kujunemine väga individuaalne, seega ei saa hinda kujundada kunagi üheste standardite järgi. Teie kinnisvaramaakler töötab teie heaks ja seega säilib teile kodu vahetamise perioodil tavapärane elukorraldus ning kokkuvõttes säästate oma aega ja raha.

Vahel tuleb ette olukordi, kus inimestel on vaja väga lühikese aja, näiteks ühe-kahe kuu jooksul müüa oma olemasolev ja kolida uude. Põhjuseid nn kiirmüügiks võib olla mitmeid. Sellises olukorras on väga oluline maakleri ja kliendi vaheline koostöö, et tagada parim tulemus.

Maakler viib ennast kurssi korterit puudutava dokumentatsiooniga ning teeb ise kinnisturaamatust ja ehitusregistrist väljavõtted, suhtleb korteriühistu või haldusfirmaga ja hangib müügiks vajamineva info (sh viimase kalendriaasta kommunaalarved). Väga oluline on see, et oleks enne maakleriga kohtumist korrastatud, üleliigsed asjad ära pandud jne, nii on võimalik teha kohe vajalikud pildid. Pärast kõike seda on lihtne koostada ka atraktiivne müügikuulutus, lisada selle juurde ka korteri plaan ning potentsiaalsed ostjad jõuavad kiiresti kohale.

Korteri kiirmüügi korral on kõige olulisem tegur korteri hind, mis olukorda arvestades peaks olema hetkel samas piirkonnas müügis olevate korterite hindadest mõnevõrra madalam. Maakleril on olemas andmebaas võimalikest ostuhuvilistest ning selleks, et tagada korteri võimalikult kiire müük, teeb maakler koostööd ka teiste kinnisvarabüroodega.

Korteri müüjal peaks olema ka selge ettekujutus oma ootustest uuele ostetavale kodule. Antud kirjelduste põhjal saab maakler juba olemasoleva korteri müügiperioodil teha uute sobivate korterite pakkumisi ning korraldab ka nende esitlused. Sellises tihedas koostöös on täiesti võimalik, et maakler leiab teie korterile ja teile sobiva uue korteri ühe kuu jooksul.

Kogu suhtluse panga, notaribüroo ja ostjate ning müüjate vahel korraldab maakler ja hoolitseb selle eest, et kõikidel osapooltel oleks protsessi kulgemisest täpne ülevaade. Võimalik on ka üheaegne korteri müügi ja uue ostu vormistamine, mis on osapooltele rahaliselt soodsam ja mugavam ning samas hoiab kokku meie suurimat väärtust, milleks on aeg.

Artikli autor:

Uus Maa

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC