Nõmme äripindadeturg: vähe poode, palju ladusid

Nõmme, mis on kunagisest suvituslinnast arenenud Tallinna linnaosaks, on tänasel päeval küll atraktiivne elupiirkond, kuid ärilise poole potentsiaal selles ligi 40 000 elanikuga linnaosas on seni jäänud pigem kasutamata võimaluseks, millele tasuks mõelda.

Kui kirjeldada Nõmme äripindade turgu, saame rääkida peamiselt lao- ja tootmishoonetest ning väiksematest büroopindadest. Äripindade üüripakkumiste arv on Nõmmel kasvanud alates 2012. aasta lõpust jõudsalt, olles aastaga tõusnud üle 33%. Selle protsendi suudab Tallinnas ületada ainult Kristiine linnaosa, mille muutus 2012. aasta lõpuga võrreldes on ligi 58%. Oluline on seejuures märkida, et Tallinna keskmiseks on 4-protsendiline tõus.

Nõmmel üürile antavate äripindade arv moodustab kogu Tallinna äripindade üüriturust vaid 3,8%, kuid see osakaal on stabiilselt kasvamas. Samuti on tõusvas joones liikunud üürihinnad ja selle aasta augustis jõuti samale tasemele Mustamäe äripindade üürihindadega ning kasv jätkub. Kõige enam on pakkumisel suurepinnalisi lao- ja tootmishooneid, mille puhul on eristatavad kaks põhilist probleemi: pakutava liiga suur pindala ja bürooruumide puudumine. Hetkel on kasvav nõudlus aga just 500-700 ruutmeetriste laopindade järele, mille juures asuks ka büroo. Kuna sellist kooslust kohtab Nõmmel harva, liigub potentsiaalne Mustamäe või Kristiine piirkonda.

Kohalikud elanikud tunnevad kõige rohkem puudust aga kaubandusettevõtetest. Poode on jäänud vähemaks ja juba praeguseks on tekkinud olukord, kus kohalikud peavad isegi mõne kruvi ostmiseks sõitma teise linnaossa. Samuti on pole piisavalt nii öelda kohalikke väiksemaid toidupoode.

Küll on aga Nõmme eelis teiste linnaosade ees nii öelda eramu-tüüpi äripindade suurem hulk, mis on üha enam huvi pakkumas erinevate valdkondade ettevõtjatele. Näiteks, vaadates Nõmme elanikkonda, domineerib seal 45-64 aastates vanusegrupp, mis järgneva kümnekonna aasta jooksul avaldab tugevat mõju pensioniealise elanikkonna osakaalule. See fakt pole märkamata jäänud mitmetel meditsiiniasutustel, kes üha enam soovivad laiendada oma ettevõtlust just Nõmme linnaosas, otsides aktiivselt võimalust soetada endale äripind-eramu, kuhu rajada näiteks pansionaat või tervisekeskus.

Lähitulevik toob Nõmmele päris kindlasti ettevõtlikkuse kasvu, viimase aastaga on stabiilselt suurenenud nii äripindade arv kui ka ettevõtjate huvi linnaosa vastu. Kui lao- ja tootmispindade, ning büroopindade arv jätkab samasugust kasvu, toob see vastavalt kaasa ka kaubanduspindade tõusu, millest hetkel Nõmmel puudus on. Lisaks loob see Nõmmele arvestatava arvu töökohti ja linnaosa üleüldine populaarsus tõuseb veelgi.

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

78 − = 69

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?