Nõuanne: Kuidas leida üürikorter – hinda mõjutavad tegurid (5/5)

KV.EE Nõuanderubriigi “Kuidas leida üürikorter“ eelmises artiklis kirjutasime üürilepingu tähtaegdest. Tänane nõuandeartikkel kirjutab internetiühenduse ja lisakulude teemasel.

Internet ja kaabel-TV

Üks mist tavapäraselt üürikorterist puudu on ja mis tuleb üürnikul endal muretseda on internetiühendus ja kaabeltelevisioon. Nendega tuleb sul üürnikuna ise liituda ja omanikku siia paketivaliku üle otsustamisel vahele segada ei ole suurt mõtet.

Igal juhul tuleb sul järgi kontrollida, millised teenusepakkujad konkreetses korteris ja millistel tingimustel (ehk kiirusega) tahavad ühendust maailmaga pakkuda.

Muud lisakulud

Muude täiendavate kulude juures tasub üürnikul ettevaatlik olla. Mõtlema peab, kas näiteks panipaiga kasutamise eest lisatasu küsimine on mõistlik tegevus? Kui see liiga mõistlik ei tundu, siis tasub uurida, kuidas alternatiivsete üüripakkumiste juures see asi korraldatud on.

Vahel aga ei taha üürileandja panipaika välja üürida, sest hoiab seal korteriga seonduvat mööblit vms kraami, mille jaoks tal paremat kohta ei ole.

Vahel aga üürileandja lihtsalt küsib lisatasusid erinevate hüvede eest, kui on kauplemise puhul valmis enda nõudmistest ka loobuma.

Maksetingimused

Maksetingimuste teema on iseenesest lihtne. Tüüpiline üürileandja soovib üüriraha saada ettemaksuna. Tegemist on küll üsna juurdunud tavaga.

Siiski võib üürnik võtta ette Kolgata-tee ja hakata selle üle kauplema, ka sta peaks maksma teenuse eest ette või teenuse tarbimise järel.

Nõudlus ja pakkumine ehk turuolukord

Eelnevaid tegureid kokku võtavad mõisted nõudlus ja pakkumine. Üürihinna paneb paika ühest küljest see, mida üürileandjad ja millise hinnaga pakuvad. Teisalt mõjutab hinda see, millise hinnaga üürilevõtjad on nõus kortereid üürile võtma.

Kui sulle tunduvad kõik üüripakkumised liiga kallid, kuid ometi kaovad need pinnad turult kiiresti, siis ilmselgelt oled enda hinnaskaala liiga madalale asetanud. Kui aga leiad enda hinnaskaalas liiga palju pakkumisi, siis tea, et see tähendab võimalust hinna üle julgelt kaubelda.

Hinnatasemed ja pakkumised võivad aja jooksul muutuda. Seetõttu tasub kord-paar aastas vaadata, kas makstav üürihind vastab turu keskmisele tasemele. See aitab sind ettevalmistada järgmisteks hinnaläbirääkimisteks lepingu lõppemisel.

Nõuanne

  • Kui vajad koju internetiühendust ja telekanaleid, siis uuri järele, millised teenusepakkujad majas neid võimaldavad.
  • Maksetingimuste osas on traditsioonid karmid. Kui sul tahtmist on, siis võid sellele vaatamata proovida neid painutada.
  • Võrdle erinevaid alternatiive, kuid arvesta, et üüriturul käibivad korterid märksa kiiremini, kui müügiturul. Kui liiga kauaks võrdlema jääd, siis võid sootuks korterist ilma jääda.

Palun lisa kommentaari enda kogemused, soovitused ja nõuanded lisakulude ja maksetingimuste kohta.

Nõuanderubriigi järgmises artiklis jätkame üürileandjast, maaklerteenusest ja selgitame, mis on üürileping.

Vaata lisaks, mida soovitavad KV.EE nõuanded või konkreetsemalt postituste sarja “Kuidas leida üürikorter“.

Eelmised nõuanded sarjast “Kuidas leida üürikorter

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 78 = 86

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC