Ober-Haus: hinnaindeks 03/2016

Ober-HausOber-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks tõusis kolmandat kuud järjest ja oli märtsis 0.3% kõrgemal kui veebruaris. Võrreldes 2015. aasta märtsiga oli indeks 3% kõrgemal.

Tallinnas toimus veebruaris korteriomanditega 819 tehingut, mida on 18% rohkem kui veebruaris ja 12% rohkem kui eelmise aasta märtsis. Uute korterite osakaal kogu tehingute arvust moodustas 22% ja trend on kasvav. Tallinnas tõusis keskmine ruutmeetri hind 0.7% ja oli 1 568 eurot ruutmeeter. Võrreldes eelmise aasta märtsiga oli ruutmeetri hind 0.8% madalam ja võrreldes hindade tipuga 2007. aastal 8% madalam.

Kuigi statistika näitab Tallinnas tervikuna pinnaühiku hinnatõusu, ei ole see ühtlaselt laiendatav kogu korteriturule kuna tehingute struktuur on erinev. Võrreldes eelmise kuuga tõusis keskmine ruutmeetri hind Haaberstis 14%, Pirital 10%, Lasnamäel 6%, Kristiines 6% ja Nõmmel 1%.

Hinnatõusu põhjuseks Haaberstis olid tehingud uute korteritega Astangu tänaval ja Pirital tehingud Tohu tänaval. Kesklinnas langes keskmine ruutmeetri hind 4%, Põhja – Tallinnas 2% ja Mustamäel 1%. Selle põhjuseks oli tehingute vähenemine uute ja keskmisest kallimate korteritega.

Võrreldes 2015. märtsiga on suurim hinnatõus toimunud Haaberstis – 23%, Mustamäel 15% ja Lasnamäel 10%. Peamiseks hinnatõusu põhjuseks on kasvanud tehingute hulk uute korteritega. Aastaga on hinnad keskmiselt langenud Kristiines 4.6%, Kesklinnas 4%, Pirital 0.3%, Põhja – Tallinnas 0.1%.

Tallinna korteriturgu tervikuna mõjutab akiivne arendustegevus ja uute korterite müügipakkumiste kasvav hulk, mis on peatanud vanemate korterite hinnatõusu. Alanud aasta jooksul on pakkumiste hulk liikunud tõusutrendis – võrreldes eelmise aasta märtsiga on pakkumine kasvanud 10%.

Tartus langes keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 7.5% 1 157-le eurole ja Pärnus tõusis 4.6% ja oli 939 eurot ruutmeeter. Jõhvis keskmine pinnaühiku hind langes 230-le ja Narvas tõusis 437 eurole ruutmeeter.

Ober-Hausi-Kinnisvara-korterite-hinnaindeks-märts-2016

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!