Pressiteade: BPE Kinnisvaraekspert müüs Pärnus 12 korteriga korterelamu korterid 3 kuuga

BPE Kinnisvaraekspert sõlmis maaklerlepingu Pärnus Heina tn 4 korterelamu korteritele ostjate leidmiseks käesoleva aasta aprilli lõpus. Kortermaja näol oli tegemist uue valmisoleva 12 korteriga elamuga, kus korteritele lisaks veel ühine panipaik, parkla, haljasala ja mänguväljak. 2-e ja 3-e toaliste rõdudega või terrassidega korterite müügihinnad jäid vahemikku 16 500 kuni 19 000 krooni suletud netopinna ruutmeetri kohta.

OÜ Kinnisvaraekspert Pärnu maaklerteenuse juhi Janno Peterson sõnul olid üle poolte korterite ostjateks soomlased, kes finantseerisid oma ostu kas omavahenditest või Soome pankade kaudu. „Selline ostjate struktuuri jaotumine meenutab 2003-ndat aastat, kus kohalikud pangad ei olnud eraisikute oste veel suuresti finantseerimas. Uute korterite ostjateks olid ka siis Pärnus peamiselt soomlased, kelledele turule sisenemise tingimused olid muutunud sobivaks.

“Kuigi täna on kesklinnas-rannarajoonis paiknevate uuemate korterite turg selgesti elavnenud, mõjutab antud turusegmendi arengut lähiajal kindlasti ka pankade otsused ca 130 ühikulise laojäägi osas, mis jätkuvalt nende riiulis seisab,” lisas Peterson.

BPE Kinnisvaraekspert tegutseb Eestis alates aastast 1993, teistes Balti riikides 1990-ndate lõpust. Ettevõttes töötab ligi 60 spetsialisti, kelle pikaajaline kogemus ja põhjalikud teadmised on ettevõtte arengu aluseks klientide teenindamisel. BPE Kinnisvaraekspert peab oluliseks, et kõikidel kliente teenindavatel spetsialistidel – kinnisvaramaakleritel, -halduritel, -hindajatel jt – oleks olemas vastav kutsekvalifikatsioon.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika