Pro Kapital Grupi aktsiad võetakse kauplemisele NASDAQ OMX Balti lisanimekirjas

NASDAQ OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas eile, 15. novembril rahuldada Pro Kapital Grupi taotluse ettevõtte aktsiate kauplemisele võtmiseks NASDAQ OMX Balti lisanimekirjas.

„Me tervitame Pro Kapital Grupi otsust tuua ettevõtte aktsiad NASDAQ OMX Balti börsile. Avalik kauplemine ja turutegija teenuse kasutamine suurendab aktsiate likviidsust hoolimata sellest, et ei viida läbi aktsiate avalikku pakkumist,“ ütles NASDAQ OMX Tallinna börsi juhatuse esimees Andrus Alber. Ta lisas, et turule tulles soovitab börs alati ettevõtetel kasutada turutegija teenust. „On hea meel näha, et Pro Kapital Grupp on turutegijaga sellise kokkuleppe sõlminud,“ ütles Alber.

„Aktsiate kauplemisele võtmine on mitmesaja aktsionäriga ettevõtte jaoks loogiline samm. Samuti võimaldab see ettevõttel tulevikus, kui turutingimused on sobivad, olla paindlikum lisakapitali kaasamise osas,“ ütles Pro Kapital Grupi juhatuse esimees Paolo Michelozzi.

Tema sõnul on Pro Kapital Grupi uued kinnisvaraarendused tugevad äriprojektid ja plaanidest nende finantseerimisel antakse börsi vahendusel aegsasti teada. „Kõikide aktsiakapitali kaasamise võimaluste puhul on oluline, et ettevõte on avalikult kaubeldav. Me täidame hea meelega börsiettevõtteks olemisega kaasnevaid kohustusi,“ ütles Michelozzi.

AS-i Pro Kapital Grupp aktsiate esimeseks kauplemispäevaks on reede, 23. november 2012.

AS Pro Kapital Grupp

Pro Kapital Grupp on Eesti juhtivaid kinnisvaraarendusega tegelevaid ettevõtteid, olles spetsialiseerunud kaasaegsetele ja suuremahulistele kommerts- ja elamispindade kinnisvaraprojektidele Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Alates ettevõtte asutamisest 1994. aastal on lõpule viidud 20 arendusprojekti.

Mitmed Pro Kapital Grupi arendused on olnud teetähised Baltikumi kinnisvaraturul. 2012. aasta augustis alustas Pro Kapital Grupp ettevõtte aktsiate avalikku pakkumist, mis katkestati puuduliku nõudluse tõttu ettevõtte aktsionäridele vastuvõetava hinnataseme juures. Pro Kapital Grupi praegune portfell koosneb 11 kinnisvaraprojektist koguväärtusega 180 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 83 = 85

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2021 Ärikinnisvara vahendamine