Rakvere politsei- ja päästeameti ühishoonele asetatakse nurgakivi

Reedel, 6. novembril kell 13.00 asetatakse pidulikult nurgakivi uuele AS Oma poolt rajatavale politsei- ja päästeameti ühishoonele.

„Plaane politsei- ja päästeameti ühishoone ehitamiseks tehti juba sel ajal kui olin Lääne-Viru maavanem. Nüüd, olles siseminister, on mul hea meel tõdeda, et kauaaegsed plaanid saavad lõpuks reaalsuseks ja meie töötajatel on peagi võimalus sisejulgeolekusse panustada väärikates töötingimustes,“ sõnas siseminister Marko Pomerants.

 „Esimene politsei- ja pääste ühishoone avati Virumaal 2003. aasta 26. novembril Tapal ja teine samalaadne paar aastat hiljem, 14. novembril 2008 Iisakus. hoone saab olema senistest suurim ja seda suurem on ka rõõm. Praktika näitab, et väärikad töötingimused loovad töösõbraliku keskkonna ja tõstavad ametnike motiveeritust. Nüüdisaegsed töötingimused, tasemel teeninduskultuur ja professionaalne ning teotahteline töötajaskond – need on omakorda väärtused, mis tagavad ühele organisatsioonile väärikuse,“ lisas Ida Politseiprefektuuri prefekt Aldis Alus.< ?

linnapea sõnul tähendab uus hoone eelkõige politsei ja päästeameti töötajate töötingimuste olulist paranemist. “Linn on selle nimel teinud aastatepikkust selgitustööd,” sõnas Jaadla. “On väga hea meel, et need väärt ametit pidavad inimesed saavad lõpuks ometi korralikud ruumid.” Jaadla rõhutas sedagi, et uued ruumid võimaldaksid Rakveres kvaliteetselt jätkata häirekeskuse tööd. “Praktika on näidanud, et just häirekeskuse tegevuse tsentraliseerimine ei ole andnud loodetud tulemusi. Usun, et uue maja valmides ei pea häirekeskuse spetsialistid enam vahet sõitma, vaid saavad oma tööd teha Rakveres ning seda korralikes, kaasaja nõuetele vastavates tingimustes.” Linnapea sõnul teeb linnajuhtidele mõistagi rõõmu see, et uus hoone rikastab linnaruumi, ilmestades seni kasutamata tühermaad linna väravas.

Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniidu sõnul otsis esmakordselt üüri vähempakkumise korras investorit erasektorist, kes hoone oma kulude ja kirjadega valmis ehitaks ning edasi üürile annaks.  „Praeguses majandusolukorras on riigi enda investeerimisvõimekusel piirid ning meil on hea meel, et erasektori abil saab nii mõnegi vältimatu projektiga jätkata,“ sõnas Saarniit.   

Kreutzwaldi 5a kinnistule rajatavasse U- kujulisse 5 774 m² suletud netopinnaga hoonesse on planeeritud politsei- ja päästeametile vajalikud tööruumid ning muuhulgas ka näiteks ajutise kinnipidamise ruumid, kainestusruumid, ruumid päästeautodele. politsei ja päästeameti ühishoone projekteeris  AS Amhold, vastutav arhitekt on Triinu Nurmik.

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja OÜ Superficarius juhatuse liige  Rauno Raav allkirjastasid käesoleva aasta 24. juulil kokkulepped, mille alusel rajatakse Rakvere politsei- ja päästeameti ühishoone. Hoone ehitab AS Oma ja see valmib 2010. aasta lõpuks.

Eskiisiga saate tutvuda Riigi Kinnisvara AS kodulehel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC