Remax: Kadrioru korteriturg on tärkamas

Kadriorg on kesklinna selgelt väljajoonistuv piirkond, mida mainides meenuvad esmalt märksõnad park, luigetiik, presidendiloss, aga ka väärikas elukeskkond. Kadriorg on kesklinna linnaosa üks kallimatest asumitest, kus korteritehingute arv ei ole muu turu tõusuga veel kaasas käinud.

Kadriorus tehakse väga stabiilselt 30-40 korteritehingut kuus, mis kesklinna tehingutemahust moodustab ligikaudu 10-12%. 2010. a. III kvartalis tehti Kadrioru korteriomanditega 36 tehingut, kesklinnas tervikuna aga 307 tehingut.

Hinnatasemelt ületab Kadrioru korterite keskmine tehinguhind kesklinna keskmist kümmekond protsenti. Tänaste esialgsete aasta viimase kvartali andmete põhjal on Kadrioru 26 korteritehingu keskmine ruutmeetrihind 22 800.-/m². Kesklinna kui terviku keskmine tehinguhind jääb sellest pisut allapoole olles 21 200.-/m².

Kadrioru korteritehingute kõrgeimad ruutmeetrihinnad on käesoleval aastal olnud väga stabiilselt kvartalite lõikes vahemikus 37…44 000.-/m². See näitab, et Kadrioru hinnatase on paigas ja suuri hinnaerinevusi ei ole.

Kesklinnas seevastu on maksimaalsed tehingute ruutmeetrihinnad olnud 2010. a. II ja III kvartalis vastavalt 89 000 ja 95 000.-/m². Sedavõrd kõrged tehinguhinnad viitavad selgelt üksikutele eksklusiivsetele korterelamutele ja/või vanalinna tehingutele.

Eelmise aasta sama perioodiga võrrelduna on nii kesklinna kui kitsamalt Kadrioru korteritehingute arv juba aasta kenasti kasvanud. Turule tulevad uued arendusprojektid võiksid anda põhjust, et tehingute arv langema hakata ei saa. Iseasi on see, kas suureks täiendavaks kasvuks põhjust on.

Kesklinna korteritehingute hinnapõhi jääb aastatagusesse aega 2009. a. teise poolde, kus 2009. a. III kvartalis oli kesklinna korteritehingute keskmine hind 18 300 ja IV kvartalis 18 500.-/m². Tänane tehingute hinnatase kesklinnas on põhjast 16% võrra kõrgemal 21 200.-/m² tasemel.

Kadrioru hinnagraafikul väiksemast tehingute mahust tingitud hüplikuse tõttu sellist selget hinnapõhja välja ei joonistu. Siiski võime veendunult väita, et ega Kadrioru kinnisvaraturgki muust Tallinnast suurt eristuda ei saa ja hinnad on lähima aasta perspektiivis pigem vaikselt tõusmas kui langemas.

Aivar Vilbo, RE/MAX Central
+372 503 6651
aivar.vilbo@remax.ee

www.remax-central.ee

Korteriomanditehingute arv ja keskmine hind: Tallinn vs Kadriorg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

53 + = 62

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!