Roosi tänava eskiisprojekt ootab tartlaste arvamusi

TartuTartu linnavalitsus ootab tartlaste arvamusi Roosi tänava eskiisprojekti kohta, mis pakub terviklikku tänavakujunduslahendust alates Kaarsillast kuni Muuseumi teeni ehk Eesti Rahva Muuseumi uue hooneni Raadil. Projekti eesmärk on luua terviklik kvaliteetne tänavaruum, suurendades kergliiklejasõbralikkust ning kujundades sellest atraktiivne ja aktiivne ühendustee kesklinna ja muuseumi vahel. 3. mail kell 13 toimub projekti arutelu Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Linnamuuseumiga koostöös korraldatud mõttetalgul „Ülejõe linnaosa ja Roosi tänava arenguperspektiivid“.

Roosi tänava arendamise eesmärgiks on muuta linnasüdame ja Raadi vaheline distants tunnetuslikult lühemaks. Vahemaa näilisel kokkutõmbumisel nihkub muuseum linnale lähemale, muutudes sel viisil kättesaadavamaks eriti kergliiklejatele. Roosi tänav on kavandatud kergliikleja esimeseks ja autosõitja teiseks valikuks ERM-i jõudmisel. Lisaks ERM-le planeeritakse Roosi tänava piirkonda uusi arendusi, mis haakuvad piirkonna temaatikaga: Tartu Loomemajanduskeskuse kavandatav filmipaviljon, Waldorfkool, vanatehnika külastuskeskus ja juba aastaid toimiv ratsakool. Kõik need kohad on avaliku või poolavaliku suunitlusega, mistõttu on kvaliteetne, köitev ja sidus tänavaruum ka nende toimimise seisukohalt oluline. Oluline on kujundada ka kohalikele elanikele kvaliteetne elukeskkond ja erilaadne tegevusruum.

Ettevalmistamisel on riigihange Roosi tänava rekonstrueerimise projekteerimiseks Roosi tänava ülemises osas (Puiestee tn – Muuseumi tee). Roosi tänava eskiisprojekt on aluseks projekteerimisele. Kogu tänaval viiakse eskiisprojekt ellu mitmes etapis.

Projekti edasistes etappides (Roosi tänava alumine osa) tuleks visuaalselt ühtlaselt lahendada teekond Kaarsilla otsast Narva mnt ülekäiguni, haarates sama kujunduskeelega viitamissüsteemi ka Linnamuuseumi, mis jääb kohe Roosi tänava trajektoori kõrvale. Läbi tuleks mõtestada linnamuuseumiga loogiliselt seostuv Ülejõe pargi osa ning Narva maantee ja Kivi tänava lõik muuseumi kõrval.

Eskiisprojekti autoriteks on OÜ Paik Arhitektid (Toomas Paaver, Tõnu Laanemäe), OÜ Tajuruum (Edgar Kaare, Terje Ong), OÜ Kino (Mirko Traks, Karin Bachmann). Eskiisprojektiga saab tutvuda Tartu kodulehel (link on leitav kodulehe esilehelt või aadressilt www.tartu.ee/aeo).

Arvamust saab avaldada e-kirjaga aadressil elo.kiivet@raad.tartu.ee (linnaarhitekti kohusetäita Elo Kiivet).

3. mail kell 13-15 toimuvad Tartu Laulupeomuuseumi pargis (halva ilma korral saalis) mõttetalgud „Ülejõe linnaosa ja Roosi tänava arenguperspektiivid“. Mõttetalgutele on oodatud inimesed Roosi tänavalt, Ülejõe elanikke ja teisi teemast huvitatud tartlasi, et anda selgitusi Tartu Linnavalitsuse, Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Linnamuuseumi koostatud Roosi tänava eskiisprojekti kohta ja arutleda üheskoos projektis väljapakutud ettepanekuid kogu Ülejõe linnaosa arengut arvestades. Sõna saavad projekti autorid ja toimub väike ekskursioon Roosi tänava visioonide radadel. Talgulistele pakutakse mõttelennu ergastamiseks talgusööki ja -jooki. Mõttetalgule registreerumine: http://talgud.teemeara.ee/events/ulejoe-linnaosa-ja-roosi-tanava-arenguperspektiivid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 51 = 53

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.11.2021 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine