Sadama Prisma vahetas omanikku

Investeerimisfirma Capital Mill ostis Tallinna sadama D-terminali vastas asuva Prisma kaupluse pinna. Tehingut nõustanud 1Partner Kinnisvara konsultandi Juha Ajakaineni kinnitusel on pikaajalise üürilepinguga äripindade ostmine uus trend ning nõudlus ületab pakkumist kordades.

Juha Ajakaineni sõnul on kaubandusketi peamine tegevus müük, mitte kinnisvaraarendus, seega eelistavad nad olla ise pigem üürnikud. „Paralleelselt on investorite huvi stabiilse ja suhteliselt riskivaba üürilepinguga kaubanduspinna vastu kõrge,“ ütles

Ajakainen ja lisas, et Prisma tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Juha Ajakaineni sõnul ootab investor üldiselt kaubanduspinnalt keskmiselt kaheksa ning tootmis- ja tööstuspinnalt 10 protsenti üüritootlust.

Eestis on ootel rida ettevõtteid ja eraisikuid, kes ärikinnisvara kokku ostavad. „Viimase aastaga tuleb suur surve ka Soomest ja hetkel on ootel mitu eraisikut, kes oleks koheselt nõus paigutama kuni viis miljonit eurot hea üüritootlusega varasse. Soomlased usuvad, et Eesti turg ja vara väärtus tõuseb kiiremini kui nende kodumaal,“ ütles Ajakainen.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC