Sakala keskuse arendaja vähendab planeeritava hoone mahtu

Tallinna linnavalitus ning Sakala keskuse arendaja AS Uus Sakala jõudsid tänasel nõupidamisel põhimõttelisele kokkuleppele, et planeeritava Sakala keskuse mahtu vähendatakse 33 000 ruutmeetrini. Seega vahepealsete eskiisprojektidega võrreldes ligi viiendiku võrra.

Tallinna abilinnapea Ülle Rajasalu sõnul tuleb linnaplaneerimisel arvestada mitte üksnes ühe objekti, vaid kogu kvartaliga. “Meil on heameel tõdeda, et arendaja on mahu vähendamise möödapääsmatusest aru saanud ning vastavalt linnaplaneerijate soovitustele pinda 6000 m2 vähendanud, viies mahu kooskõlla esialgse visiooniga,” ütles Rajasalu.

Rajasalu sõnul kaasaegset mitmekülgsete võimalustega kultuurikeskust täna Tallinnas ei ole. “Tundub, et lisaks tugevale sisulisele kontseptsioonile hakkab ka uue Sakala keskuse väline vorm ilmet võtma,” ütles Rajasalu. Oma poolehoidu rajatava kultuurikeskuse suhtes on tema sõnul väljendanud ka mitmed juhtivad kultuuritegelased.

Nüüdseks linnaplaneerijate ja arendaja koostöös saavutatud, liigendatud ning keskkonda arvestava arhitektuurilise lahenduse on põhimõtteliselt heaks kiitnud ka linna peaarhitekt Igor Volkov. Samas otsustati tänasel koosolekul, et Estonia puiestee ja Sakala tänava poolse küljega tuleb arhitekt Raivo Puusepal veel edasi tegelda.

AS Uus Sakala nõukogu liige Peeter Rebane ütles tänast koosolekut kommenteerides, et viimaste nädalate jooksul on linnavalitsusega kõiki osapooli rahuldava lahenduse leidmiseks jõudsalt edasi liikunud. “Mahu vähendamise nimel oleme tänaseks täielikult loobunud hotelli rajamisest ning mitmetest kommertspindadest,” ütles Rebane. Tema kinnitusel jäävad siiski alles kõik planeeritud kultuuri- ja muud ühiskondlikud pinnad. Kavandatava Estonia teatri poolse tiiva kõrgust on viimases kavandis muinsuskaitsjate ettepanekul vähendatud ühe korruse võrra.

33 190 ruutmeetrit on Peeter Rebase hinnangul mõistlik kompromiss. “Arhitektuurikonkurss kuulutati 2003. aastal välja tegelikult 35 250 ruutmeetrile ning üks vahepealseid eskiisprojekte nägi ette 40 200 ruutmeetrit,” lisas Rebane.

Uue Sakala keskuse lõplik ilme peaks selguma lähiajal. Nii mõneski aspektis on arendajad tagasi pöördunud esimese projektikonkursi võitnud arhitektuuriliste lahenduste juurde. AS Uus Sakala on valmis kohe, kui kõik otsused kooskõlastatud, esimesel võimalusel ehitustegevusega alustama, et juba järgmisel aastal uue kultuurikeskuse uksed avada.

Sakala uuendamise projekt näeb ette rekonstrueeritavasse hoonesse ja juurdeehitusse integreeritud kultuuri- ja vaba aja keskuse rajamise. Lisaks multifunktsionaalsele saalile on uude keskusesse planeeritud kobarkino, raamatu- ja muusikapood, kunstigalerii, uue meedia keskus, terviseklubi ja palju muud. Sakala Keskusesse kolivad ka Filmi sihtasutus, Tallinnfilm ja mitmed teised kultuuriinstitutsioonid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC