SAMI rajab Tallinna külje alla AVANT Center-keti esimese hoone

SAMI gruppi kuuluv kinnisvaraarendusettevõte Tulevara sõlmis Nordeconi kontserni kuuluva ehitusettevõttega NOBE lepingu Sauel asuva SAMI Masinakeskuse AVANT Center’i ehituseks. Tegemist on üle Eesti laieneva AVANT teeninduskeskuste-keti esimese hoonega.

Saue linna aadressile Tule 1 kerkiva 2800 ruutmeetrise brutopindalaga hoonekompleksi maksumuseks on ligi 3,3 miljonit eurot ilma käibemaksuta ning see valmib 2024. aasta suveks.

„Uue keskusega soovime astuda sammu edasi jõudmaks järgmisele tasemele teeninduse kvaliteedi osas. Ettevõtte pikk tegutsemisajalugu ja kaubamärgi tuntus seavad kõrgemad nõudmised ka teenindusele. Meie praegune arenguetapp eeldab teistsugust lähenemist, pakkumaks paremat kvaliteeti uute laadurite müügis ja kasutatud masinate hoolduses,“ lausus SAMI Masinakeskus OÜ tegevjuht Renee Mõttus.

Renee Mõttuse sõnul on peale Saue AVANT Center´i järjekorras järgmiste esinduste ehitus nii Tartus kui ka Pärnus. Hetkel on ettevõte nendes linnades üüripindadel juba esindatud. „Olles esindatud üle Eesti kaasaaegsete teeninduskeskustega suudame paremas töökeskkonnas olla ise efektiivsemad ning veelgi paremad partnerid meie praegustele ja uutele klientidele,“ lisas ta.

Tulevara OÜ juhatuse liige Markus Jugala ütles, et AVANT Center Sauel on arendatud algusest peale rohkemaks kui lihtsalt ärihooneks. „GURU Projekti poolt kujundatud hoonekompleks on A-energiaklassiga, saab päikesepaneelidest elektrit ning on oma valguseküllase müügisaaliga näidiseksemplariks tulevastele AVANT Center’itele üle Eesti. Iga detail rentniku äritegevuses on hoonet projekteerides läbi käidud ja vastavates, modulaarsetes ruumilahendustes reaalselt kajastuv. AVANT laadureid on võimalik läbi hoone liigutada, targad laopinnad on integreeritud müügi, teeninduse ja hooldusega ning kogu hoonet on võimalik kaugelt hallata,“ selgitas ta.

Tulevara ehitab Eestisse lähiaastatel veel kaks AVANT Center´i hoonet, kuhu mahub lisaks Sami Masinakeskusele ka teisi rentnikke. Lisaks on kavas mitme multifunktsionaalse ärihoone arendus.

„Ehituslepingu sõlmimine tähistab meie jaoks tõhusa koostöö jätku, sest hoone projekt sündis samuti NOBE projekteerimismeeskonna abiga,“ ütles NOBE juhatuse liige ja ehitusdirektor Priit Nigols. „Rajatava ärihoone puhul on tellija mõelnud nii töötajate heaolule, toodete esinduslikule väljapanekule kui ka jätkusuutlikkusele. Näiteks, projekteerimisel võtsime arvesse, et kogu kalde all olevat katust oleks võimalik katta päiksepaneelidega, millest toodetav energia tagab kogu hoone energiavajaduse. Ehitise silmapaistev arhitektuur esitas huvitavaid väljakutseid projekteerimisel ning seab kõrged ootused ka ehitusele. Tänu projekti läbi ja lõhki tundmisele saame tagada nobeda ehitustöö.”

SAMI gruppi kuuluv masinate müügiga tegelev SAMI Masinakeskus on AVANT kaubamärgi ametlik esindaja Eestis, Lätis ja Leedus. AVANT laadurid ja töövahendid on mõeldud kasutamiseks nii era- kui ka äriklientidele, kes tegutsevad põllumajandus-, teehooldus- ja metsandus- ning ehitussektoris. Kaubavaliku hulka kuuluvad Euroopas ja maailmas tunnustatud brändid. Koostöö AVANT tootjatega on toimunud aastast 1994 – seega tunnevad masinakeskuse spetsialistid tooteid peensusteni. SAMI töötajad on osalenud toodete arendustegevuses alates koostöö algusaastatest.

NOBE brändi all tegutsev Nordecon Betoon OÜ on aastast 2000 ehituse peatöövõtu ja betoonitöödega tegelev ettevõte, mis pakub ehituse täisteenust projekteerimisest hoone valmimiseni. NOBE inseneride käe all valmivad keerukad insenerehitised, büroo- ja tootmishooned ning elumajad nii Eestis, Soomes kui ka Rootsis. NOBE annab tööd ligi 160 inimesele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine