Selver ja Merko Ehitus Eesti alustasid koostööd Peetri külla kaubanduskeskuse rajamiseks

Selver avab novembris Tallinna ja Rae valla piiril asuvas Peetri külas hüpermarketi. 6500-ruutmeetrise keskuse rajamiseks on sõlmitud leping aktsiaseltsiga Merko Ehitus Eesti. Rajatavasse keskusesse luuakse vähemalt 100 uut töökohta.

„Peetri külla on kohalikud elanikud Selverit oodanud juba aastaid,“ räägib Selveri keti juht Andres Heinver. „Pärast pikki läbirääkimisi kõigi osapooltega on nüüdseks detailplaneering kinnitatud, lepingud ehitaja ning taristu rajajatega allkirjastatud ning lähipäevil võib märgata meie krundil juba ehitustegevust,“ lisas ta.

Peetri külla rajatava Selveri kogupinnaks on ligi 6500 ruutmeetrit, millest 3000 ruutmeetrit võtab enda alla müügisaal. Selveris saab tööd ligi 70 inimest, neile lisanduvad töökohad üürnike juures. Kohalik elanik leiab Selverist rikkaliku valiku toidu- ja esmatarbekaupu, sortimendis on ligi 20 000 erinevat toodet. Keskuse juurde tuleb üle 350 parkimiskoha.

Lisaks toidupoele on rajatavas Selveris üle 1000 ruutmeetri pinda allüürnikele. Keskuses leiavad koha apteek, toidukoht ning erinevad kauplused ja teenusepakkujad.

„Oleme juba alustanud läbirääkimisi ning kõigil huvilistel on just praegu õige aeg meiega ühendust võtta,“ rääkis Andres Heinver. „Mõned eelkokkulepped on juba sõlmitud, aga vaba pinda veel jagub,“ lisas ta.

Seoses uue kaubanduskeskuse rajamisega tekib Peetri külla uus tänav nimega Veesaare tee, rekonstrueeritakse Mõigu tee Tartu maanteest Küti teeni, valmib uus kergliiklustee ning saab uue katte Aruheina tee. Kõigi taristuga seotud tööde elluviijaks on aktsiaselts Tallinna Teed ning ehituse lõpptähtajaks on septembri keskpaik. Detailplaneeringu kohaselt on võimalik rajada Tartu maantee äärde veel ärihoone pindalaga kuni 7000 ruutmeetrit, kaks automüügisalongi ja üks büroohoone. Kinnistud kuuluvad aktsiaseltsile Tallinna Kaubamaja Kinnisvara.

Selveri ketti kuulub 38 super- ja hüpermarketit, 1 kodupood ning 2 gurmeekauplust. Tänavu avatakse veel kauplused Tartus, Viljandis ning Peetri külas. Selveri kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Selver annab tööd 2300 inimesele. 2012. aasta müügitulu oli 329,9 miljonit eurot ning kliendid tegid aasta jooksul 32,7 miljonit ostu.

One comment on “Selver ja Merko Ehitus Eesti alustasid koostööd Peetri külla kaubanduskeskuse rajamiseks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 65 = 73

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC