Soodustingimustel eluasemelaenud võivad jätkuda

Keskerakonna fraktsioon algatas ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muutmise eelnõu, millega suurendatakse -i poolt tagatavate eluasemelaenude piirmäära seniselt 700-lt 1,4 miljardi kroonini.

Eluasemelaenu tagatiste väljastamise tulemusena langetati kohustusliku omafinantseerimise määra ja muudeti eluaseme soetamine noortele kergemini kättesaadavaks. Laenuvõtjate esmase sissemakse kohustus vähenes tagatise abil 34%-lt 10%-le.

Tänaseks on riikliku laenukäenduste piirmäära lõppemise tõttu aga noortele peredele, nn noortele spetsialistidele ja tagastatud majades elavatele sundüürnikele suunatud laenutagatise väljastamine peatumas.

Valitsuse suutmatus antud küsimust lahendada piirab märkimisväärselt elanikkonnagruppide elamispinna vajaduse rahuldamise võimalusi.

Eluasemelaenu tagatisi hakati väljastama 2000. aasta kevadel ning tänaseks on nende abil eluaseme soetanud või renoveerinud juba üle 12000 noore pere ning spetsialisti. Aastas kasutab kõnealust võimalust ca 3000 peret ja vajadus sellise programmi jätkamiseks on endiselt vajalik.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest