Isamaaliit: KredExi tegevus peab jätkuma

Isamaaliit algatas täna Riigikogus seadusemuudatuse, millega suurendatakse KredEx poolt tagatavate elamumajanduslaenude kogumahtu 1,4 miljardi kroonini.

Seadusemuudatus võimaldaks jätkata noortele peredele, spetsialistidele ja niinimetatud sundüürnikele eluaseme soetamisel võetavate laenude osalist käendamist.

Ettevõtluse toetamise ja laenude tagamise riiklike toetuste võimaldab Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutusel KredEx täna tagada elamumajanduslaene kokku 700 miljoni krooni ulatuses. Paraku on see summa ammendumas ning KredEx on teatanud, et septembri lõpus peatatakse noorte perede ja nn sundüürnike eluasemelaenude käendamine.

KerdExi tagatud laenude puhul on eluaseme ostmisel omafinantseeringuks 10 protsenti. Ilma KredExi tagatiseta on omafinantseering aga enam kui kolm korda suurem.

Seega, kui KredEx lõpetab elamumajanduslaenude käendamise, kaotaksid väga paljud noored pered ja sundüürnikud võimaluse endale pangalaenu abil eluaseme ostmiseks.

Isamaaliidu poolt esitatud eelnõu eesmärk on suurendada KredExi poolt tagatavate elamumajanduslaenude kogumahtu 1,4 miljardini. KredEx on ka ise teatanud, et neil jätkub sihtkapitali 1,6 miljardi krooni suuruseks tagatisportfelliks.

Seaduse rakendamine ei too kaasa otseseid kulutusi riigieelarvest. Küll suureneb riigi poolt tagatud kohustuste maht.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?