Soomlased otsivad Tallinna 100 korterit

1Partner1Partner klientide konsultandi Christian Ayreri sõnul on ootel 25 Soome era- ja äriklienti, kes soovivad investeerimiseks ja üüritulu teenimiseks osta kohe Tallinna kesklinna kokku sada korterit.

Christian Ayreri kinnitusel on ostmine ja edasiüürimine Soomes traditsiooniline ja levinud ettevõtluse vorm, kuid viimasel ajal on nii kohalikus meedias kui kinnisvaraspetsialistide seas levinud veendumus, et Helsingi kinnisvara pole enam atraktiivne. “Saadav kapitalilt on maksimaalselt 3-4 protsenti ning vara väärtus pigem kahaneb. Kuna Tallinna kinnisvaralt on võimalik teenida 5-7 protsenti ja väärtus tõuseb, siis otsitaksegi siia kortereid, kuhu raha paigutada,” ütles Ayrer.

1Partner konsultandi sõnul on suurematest klientidest üks investeerimisfond juba neli ostnud ning otsib veel 16 korterit, mille keskmiseks ostusummaks on arvestatud 130 000 eurot. “Ettevõte otsib kesklinna kallimatesse piirkondadesse peamiselt 2-toalisi kortereid,” ütles Ayrer ning lisas, et selliseid pindasid pakutakse üllatavalt vähe ja otsimine on suurem töö.

Christian Ayreri sõnul otsib üks erainvestor Tallinnasse samuti 20 korterit. “Ärganud on ka -amatöörid, kes on huvitatud kahe kuni nelja korteri ostust Tallinnasse,” ütles Ayrer ja lisas, et kokku on järjekorras 25 soomlast, et soetada kokku sada Tallinna kesklinna korterit.

Christian Ayreri sõnul on soomlastel hea ettekujutus millist vara nad soovivad soetada ja üldiselt tunnevad nad end turvalisemalt kui neid esindab oma rahvuskaaslane.

Suurenenud töömahu katmiseks on 1Partner võtnud tööle eraldi päritolu maaklerid nii elamu- kui tööstusklientidega tegelemiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC