Statistika: 2016. aastal valmis aastatagusest 27% rohkem ühepereelamuid

Tõnu Toompark2016. aastal sai Eestis kasutusloa 4732 eluruumi. Neist eluruumidest suurem osa ehk 1818 (38%) asuvad kolme- kuni viiekorruselistes elamutes.

Suhteliselt palju ehk 1277 kasutusloa saanud eluruumi on ühepereelamud. Nende osakaal kasutusloa saanud eluruumide koguhulgas oli 27%.

Rida- ja paariselamute kortereid valmis 2016. aastal 617 ehk 13% valminud eluruumide arvust.

Kõige suurema juurdekasvuga on olnud kolme- kuni viiekorruselistes elamutes paiknevate korterite arv. Neid valmis 2016. aastal eelmise aastaga võrreldes 38% enam.

Samuti on üsna märgatav ühepereelamute juurdekasv. Neid valmis aastagusega võrreldes 27% rohkem.

Suuremates korterelamutes asuvate eluruumide jõuline juurdekasv näitab professionaalse kinnisvaraarenduse laienemist. See omakorda on maksujõulise klientuuri olemasolu peegeldus. Aga ka ühepereelamute valmimise hoogsaid arenguid võime tõlgendada kui inimeste majanduslikku head hakkamasaamist, mis lubab ette võtta uue kodu rajamise või soetamise.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine