Statistika: 2018 II kvartalis aastatagusest 9,4% enam korteritehinguid

Tõnu Toompark2018 II kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmete alusel 5863 korteritehingut. See on eelmise aasta samast perioodist 9,4% enam. Tallinna korteritehignute arv kasvas 2591 tehingule ehk aastatagusest 14,1% kõrgemale.

Sarnaselt tehingute arvule liiguvad tõususuunas tehingute hinnad. Kogu Eesti keskmine korteritehingute ruutmeetrihind oli 2018 II kvartalis 1255 eurot ehk eelmisest aastast 14,4% enam. Tallinnas jäi tehingute hinnatõus sellega võrreldes isegi tagasihoidlikuks ja oli 9,7%. Tallinna korteritehingute keskmine hind oli 2018 II kvartalis 1847 €/m².

Tehingute arvu tõusu taga peab nägema eelmise aasta hetkelist tagasilööki. 2017 II kvartalis oli korteritehinguid tavatult vähe. Sellest on tingitud suhteliselt suured tänavused kasvunumbrid.

Korteritehingute hinna kasvu määra osas kehtib sama, mis juba hulk viimaseid aastaid – tehinguid tehakse järjest kvaliteetsemate (uuemate) korteritega. Sestap ei peegelda korteritehingute hinnatõus vara väärtuse kasvu.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC