Statistika: Tallinna korteritehingute rahaline käive kasvas aastaga 39 protsenti

Tõnu ToomparkTallinna korteritehingute rahaline käive oli 2017 I kvartalis maa-ameti andmetel 243 miljonit eurot. Eelmise aastaga võrreldes kasvas korterite rahaline käive kolossaalse 39,4% võrra.

Korteritehingute käibe kasvu taga on nii kasvanud keskmised hinnad kui oluliselt suurenenud tehingute arv. Maa-ameti andmetel olid 2017 I kvartali tehingute hinnad eelmisest aastast 11% ja tehingute arv 19% kõrgemal.

Nii hinnatõusu kui käibekasvu taga on uute kortereite turg. Aasta esimeses kvartalis sõlmiti aktiivselt asjaõiguslepinguid uute ehk keskmisest kallimate korteritrega. Samuti tuleb tõdeda, et uute korterite tehingute osakaal tehingute koguarvus on suurenemas. Need ongi tegurid, mis veavad korterite käivet sellise pöörase kiiruga.

Kinnisvaraturul pöörleva raha massi suurenemist soodustavad omakorda pangad, kes pakuvad soodsa intressimääreaga laene. Laenutingimused on küll üsnagi mõistlikult karmid, kuid sellele vaatamata laenuvõtjaid on ja laenukäibed kasvavad.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

60 + = 67

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt