Statistika: 2022 I kvartalis sai ehitusloa 1851 eluruumi

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel sai 2022 I kvartalis Eestis ehitusloa  679 elamut kokku 1851 eluruumi ja 165 422 ruutmeetriga. Ehitusloa saanud eluruumide arv oli väiksem aastatagusest näitajast. 2021 I kv sai Eestis ehitusloa 2099 eluruumi.

Ehitusloa saanud eluruumide arv on aasta keskmisena olnud viimastel aastatel üsna stabiilne.

Küll on koroona-eelse ja 2020. a alanud koroona-viiruse mõjude leevendamiseks mõeldud Euroopa Keskpanga rahatrüki ja miinuses hoitud intressimäärade tõttu on elamispindade nõudlus oluliselt kasvanud.

Nii ei ole stabiilne ehituslubade maht suutnud kasvanud nõudlust ära toita. Pakkumisest suurem nõudlus on viinud elamispindade hindade kiire tõusuni. 

Äkilise elamispindade hinnatõusu taga on muidki tegureid. Näiteks on Venemaa Ukrainas alustatud agressiooni tõttu kallinenud ehitusmaterjalid, mis on elamispindade arendamise kulude poolt oluliselt kergitanud. 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC