Statistika: 76% valminud eluruumidest asub Harju maakonnas

Tõnu Toompark2019 II kvartalis sai Eestis kasutusloa ehk valmis 1926 eluruumi. See on selle kümnendi kõrgeim näitaja. Valminud eluruumide pindala oli 166 600 ruutmeetrit. Keskmine valminud eluruumi pindala oli 86,5 ruutmeetrit.

Aastataguse ajaga võrreldes suurenes valminud eluruumide arv 10% ja nende pindala 7%. Pindalast suurem eluruumide arvu juurdekasv tähendab, et valminud eluruumid olid eelmisest aastast väiksema pindalaga. See viitab, et valminud eluruumide seas oli suurem osakaal korteritel ja väiksem ridaelamukorteritel või ühepereelamutel.

Harjumaal kui elamispindade ehitamise-arendamise peamises piirkonnas valminud eluruumide arv oli 2019 II kvartalis 1455. See on 76% kogu Eesti mahust. Harjumaa eluruumide valmimine suurenes aastaga 6%.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

33 − 24 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!