Statistika: Eesti keskmine korteritehing on 108 000 ja Tallinna 162 000 eurot

Tõnu Toompark

2022 III kvartali Eesti keskmine korteritehing oli väärtusega 108 000 eurot. Aastataguse ajaga võrreldes kerkis keskmise tehingu väärtus 25%. Tehingu väärtuse suureemise tagamaa on olnud kinnisvara hinnatõus. Tänavuse III kvartali Eesti keskmine korteritehingu hind oli 1920 €/m².

Tallinna keskmine korteritehing on teist kvartalit järjest 162 000 € lähedal. Tallinna tänavu III kvartali korteritehingute keskmine hind 2919 €/m² on aastatagusest 23% rohkem. Nii on keskmine korteritehing aastatagusest enam-vähem sama palju ehk 24% kallim.

Tallinna keskmine korteritehing lähitulevikus liiga lihtsalt väärtust ei kaota. Jätkuvalt on lepingutesse ja statistikasse jõudmas mullu müüdud uued korterid, mis on nüüdseks ehituslikult valmis saanud. Uued korterid on üldjuhul turu keskmisest kallimad ja hoiavad seeläbi tehingute ruutmeetrihinda ja keskmist kogumaksumust üleval.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika