Statistika: Tallinna korteritehingute keskmine hind kasvas kvartaliga 3 ja aastaga 8 protsenti

Tõnu Toompark2020 II kvartali Eesti korteritehingute keskmine hind oli 1372 €/m². See on 20 euro võrra vähem, kui kvartal varem. Aastataguse ajaga võrreldes kerkis tehingute keskmine hind aha tugeva 7,3% võrra. Vaadates hinnamuutusi Tallinna linnas või kogu Eestis ilma Tallinnata on suundumus sama – korteritehingute keskmine hind on aastatagusega võrreldes 7-8% kõrgemal.

Väljaspool Tallinnat paiknevate korterite tehinguhind on 2020. aasta esimesest kvartalist 7% allpool. Tallinna keskmine hind on aga aasta esimesest 3% kõrgemal.

Vaieldamatult on 2020 II kvartal kinnisvaraturul olnud keeruline aeg. See paneb küsima, kuidas saavad sellises olukorras hinnad kerkida?

Näilise hinnatõusu taga on tehingute mahus suurenenud uuemate (ja seega kallimate) korterite proportsioon. See on kasvatanud kogu Tallinna korterite tehingute keskmist hinda. Samas ei anna see märku, et kinnisvara väärtus oleks samaväärselt kasvanud.

Seda kinnitab Tallinna keskmise korteritehingu maksumus 126 000 eurot, mis on eelmise aasta analoogsest näitajast isegi 15% kõrgemal.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus