Statistika: 2021 II kvartali korteritehingute hind oli aastatagusest 7% kõrgemal

Tõnu Toompark

Tallinna korteritehingute keskmine hind oli 2021 II kvartalis maa-ameti andmetel 2258 €/m². See on aastatagusest hinnast 7% kõrgemal. Tehingute mediaanhind on 2142 €/m² ehk eelmise aasta tasemest 3,6% kõrgemal.

Tallinna tehingus olnud korteri keskmine väärtus oli 126 000 eurot, mis on umbes-täpselt sama palju kui aasta tagasi.

Meenutama peab, et aasta tagasi oli kinnisvaraturul koroona ja eriolukorra tõttu kõige keerulisem aeg. Korteritehingute koguarvu keskmistes hindades see ei peegeldunud. Küll oli selge hinnalangus kõikides korterite vanuseklassides.

Tallinna erinevate linnaosade korterite hinnad jätkavad liikumist suhteliselt samasuguses tempos ja samas suunas. Aeg-ajalt mõne linnaosa hinnakõver kaldub ettearvatavalt rajalt kõrvale. Tõenäoliselt on selle põhjus mõne pisut mahukama ja mõjukama arendusprojekti asjaõiguslepingute sõlmimine. Seejärel naaseb hinnakõver endisele rajale.

Korteritehingute maksumus on palju seotud tehingute jagunemisega uute-vanade korterite vahel. 2021 II kvartalis suurenes olulisel määral vanemate nõukogudeaegsete korterite tehingute arv. Tegemist on keskmisest odavamate korteritega. Keskmine korteritehingu maksumus jäi aga püsima aastatagusele tasemele. Selle põhjus on eelkõige käesoleva aasta esimese poole kiire korteritehingute hinnatõus.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC