Statistika: Elanike arvu kasv hoiab Tallinna kinnisvaraturgu aktiivsena

Tõnu ToomparkTallinna elamispindade turg on tehingute arvu osas löömas käesoleva kümnendi rekordeid. Suures osas on selle taga Tallinna elanike arvu suurenemine.

Tallinna linna andmetel oli pealinna elanike arv 2017 III kvartali alguses 447 000 inimest. Aastataguse ajaga võrreldes on Tallinnasse juurde tulnud üle 4000 elaniku. Enam on kasvanud kesklinna elamike arv. Kesklinnas on 63 000 elamiku, aastaga on nende arv suurenenud ligi 1900 inimese võrra.

Jätkuvalt on suurima elanike arvuga linnaosa Lasnamäe, kus elab 119 000 inimest. Lasname ela nike arv püsib enam-vähem aastatagusel tasemel.

Tallinna elanike arvu jätkuv kasvamine on olnud tegur, mis on aidanud tuld hoida kinnisvaraturu ja -arenduse katla all. Küsimus kinnisvaranõudluse analüüsimise seisukohast on, kui kaua Eesti-sisene ränne jätkub ehk kui palju muudes piirkondades veel inimesi Tallinna jaoks jätkub.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

90 − = 83

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?