Statistika: eluruumide ehituslubade maht on vähenemas

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel sai 2022 III kvartalis ehitusloa 608 elamut, neist 573 üksik-, kaksik- ja ridaelamut ning 35 korterelamut.

Ehitusloa saanud eluruumides asub 1521 eluruumi. Ehitusloa saanud eluruumidest 719 paiknevad üksik-, kaksik- ja ridaelamutes ning 802 eluruumi suuremates korterelamutes.

Keskmises ehitusloa saanud elamus paiknes 23 korterit keskmise suurusega 64 m².

Tallinna linnas anti 2022 III kvartalis statistikaameti andmetel ehitusluba 25 elamule ja 273 eluruumile. Ehitusloa saanud eluruumidest 4 olid korterelamud, kus asub 250 korterit. 

Väljastatud ehituslubade maht näitab Eestis tervikuna õrna vähenemise trendi. Tallinna ehituslubade maht on sügavamas languses.

Ehituslubade mahu vähenemise tagamaana võib näha juba eelmisel aastal algust saanud ebakindlust ehitusturul, mis käesoleval 2022. a jooksul on järjest süvenenud.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC